פנסיה למטפלת - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • סמדר

  נשלח ע"יסמדר 18:21, 15 באוגוסט 2012

  שלום, יש לי מטפלת שמועסקת אצלי 4 ימים בשבוע מינואר 2012 ומסיימת את עבודתה בסוף החודש הזה. השבוע גיליתי שהייתי אמורה להפריש לה כספים לקרן פנסיה ולא ידעתי זאת. שתי שאלות: 1. האם אני חייבת להפריש לה גם את האחוז לפיצויים למרות שברור שלא אמורה לקבל פיצויים (תעבוד אצלי סה"כ 8 חודשים וכבר מסיימת את עבודתה- לא פוטרה במהלכה)? 2. אני אמורה להפריש לה פנסיה לאחר חצי שנה, כלומר בגין חודשיים של עבודה. היא טוענת שקיימת לה קרן פנסיה פעילה עוד מהמעסיק הקודם (שם סיימה לעבוד כבר לפני כמה שנים), כדי לשמור על הזכויות שלה היא הפקידה מדי חודש לשם סכום מינימלי של 150 ש"ח. האם היא צודקת? תודה רבה

  השב
 • 19:25, 16 באוגוסט 2012

  אם היה למטפלת שלך בטוח פנסיוני כשהתחילה לעבוד עליך להפריש לה מהיום הראשון לעבודתה.
  יש לך אפשרות להעביר לקרן הפנסיה את ההפרשות, התגמולים ופיצויי הפיטורים וכמובן בכפוף לכך שהמטפלת תעביר את חלקה. אם הכספים יועברו לקרן עליך לשלם גם את רכיב פיצויי הפיטורים. אם היא תבקש ממך שתשלמי לה את הכסף ביד ולא לקרן, לדעתי, אינך חייבת לשלם את רכיב הפיצויים וגם לא מתחילת עבודתה, כי היא לא משתמשת בכסף לצרכי פנסיה. אך, דעי, שצו ההרחבה מחייבת אותך להעביר את הכספים לקרן הפנסיה ולא לשלם אותם לידיה של המטפלת.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.