בקשה לישוב סכסוך - תפיסת סמכות? - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • שלום

  נשלח ע"ישלום 11:53, 29 בפברואר 2012

  שלום ען"ד בלס, אנו נמצאים בסגסוך הנובע גם מהתחזקות דתית של אשתי. אני מעוניין לנסות להגיע להבנות בדרכי שלום אבל חושד שאשתי תתחיל מלחמה אולי. אני רוצה להגיש בקשה ליישוב סכסוך בה נסכים על העתיד או לחילופין גירושין. האם בעצם הגשת הבקשה והתחלת ההליך אני למעשה תפסתי סמכות בבי"ד אזרחי או שאם היא תפתח ברבני הסמכות תהיה שם? האם אני חייב את הסכמתה להגשת הבקשה או שכדאי שקודם אגיש ואתפוס סמכות? תודה על המענה המהיר

  השב
 • 22:18, 5 במרץ 2012

  שלום רב,
  לא בהכרח נכון להגיש תביעה מטעמך לבית המשפט לענייני משפחה, יש לפנות לעו"ד מומחה בתחום על מנת לקבל חוות דעת ספציפית המתאימה למקרה שלך.
  בהצלחה,
  חג פורים שמח!

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.