בת זוג לשעבר בהריון ועזבה לארה"ב - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 21:36, 7 בדצמבר 2012

  שלום רב, אחי הכיר בחורה לפני חצי שנה בארץ בזמן ששהתה בחופשה, מדובר בישראלית בת 32 שנולדה בארץ ועברה לגור בארה"ב (ניו יורק) במשך 10 שנים והתחתנה שם. הם הפכו למעין זוג למשך 4 חודשים שבמהלכם היא נכנסה להריון (שבוע 8)וחזרה לארה"ב. מה עושים? האם היא תוכל לחייבו במזונות בעתיד? מנגד, תוכל למנוע להביא הילד לארץ? אשמח לתשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס,מנהל הפורום

  13:22, 9 בדצמבר 2012

  שלום אורית,

  מפנייתך לא הבנתי האם אותה בחורה עדיין נשואה למישהו בארה"ב או לא. לתשובה לכך יכולות להיות השלכות חשובות על השאלה שהצגת. אם המדובר באשה פנויה (גרושה), אזיי בעיקרון היא יכולה להגיש תביעת מזונות ילד כנגד אחיך בהנחה שהיא תוכיח שאחיך הוא האב הביולוגי (באמצעות תביעת אבהות - בדיקת רקמות). אם אחיך איננו בטוח שהוא אכן האב האב הביולוגי והוא איננו מעוניין בקשר עם הילד ולא לשלם מזונותיו - אחיך יוכל לבקש לבצע בדיקת אבהות כדי לברר אם אכן הוא האב הביולוגי. אם המדובר באשה נשואה -בתי המשפט יתקשו להחליט אם יש להכיר באחיך כבאב הביולוגי של הילד, גם אם בפועל יתכן שהוא האב הביולוגי שכן קביעה מעין זו עשויה לפגוע בטובתו של הקטין העשוי להיחשב על פי ההלכה היהודית כממזר.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד,,מנהלת הפורום

  תגובה
 • 09:20, 10 בדצמבר 2012

  תודה רבה על תשובתך.
  לשאלתך הבחורה נשואה פיקטיבי(קיבלה לאחרונה גרין קארד)ועל מנת לקבל אזרחות מתכננת להישאר נשואה כנראה עוד 2-3 שנים.
  דבר אחד אני לא מבינה על אף טובת הילד לגבי חשיבות תשלום מזונות, האם בימ"ש יתייחס לעובדה שהאישה גרה בחו"ל וכי האבא לא יוכל לראות הילד? כי אז יכול להיווצר מצב שגם משלמים מזונות וגם לא רואים את הילד, והאישה נהנת מכל העולמות כי רצתה ילד מבחור יהודי (בת 32 השעון הביולוגי מתקתק) במטרה להמשיך ולחיות בארה"ב.

  תגובה
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס' עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  11:49, 10 בדצמבר 2012

  אורית,
  אם אחיך יוכר כאביו הביולוגי של הקטין הוא יחוייב במזונותיו וגם תהיה לו הזכות לראות אותו, במסגרת הסדרי ראייה אותם צריך יהיה להסדיר. אם אחיך לא יוכר כאב הביולוגי, בין משום שהוא איננו ובין משום שהאשה נשואה לגבר אחר (אפילו אם זה רק פיקטיבי), אז אחיך לא יחוייב בתשלום המזונות של הקטין אבל גם לא תהיה לו זכות לראות אותו.

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.