גובה שכ"ט בתביעת רשלנות רפואית - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • ענת בן שלמה

  נשלח ע"יענת בן שלמה 08:02, 19 בינואר 2015

  שלום, אשמח לקבל ממך תשובה בענין תשלום שכר הטרחה המקובל במקרה של רשלנות רפואית. האם במקרה שהתקיים דיון ראשוני ובו הצעה של בית המשפט לצדדים לקבל סכום כלשהו (כאשר צד אחד לדוגמא דורש 2 מליון ש"ח והצד השני אינו מוכן לשלם כלל או סכום נמוך בהרבה) ובית המשפט מציע את הסכום של 900 אלף ש"ח. האם במקרה כזה, קבלת התובעים את הצעת בית המשפט, מהו אחוז שכ"ט המקובל,? האם זה נחשב כפשרה ? בברכה, ענת

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  08:34, 19 בינואר 2015

  ענת שלום,
  אין שכר טרחה קבוע או מחייב במקרים של רשלנות רפואית, להבדיל מתביעות במקרים של תאונות דרכים. שכר הטרחה נקבע בהסכם בין עורך הדין ללקוח, לפני תחילת הטיפול במקרה או עם תחילתו. שכר טרחה מקובל במקרים אלו נע בין 20% ל- 25% מהסכום הכולל, אם כי אני יודע שישנם עורכי דין שגובים פחות ואף לעיתים יותר. צריך לקחת בחשבון שבתביעות רשלנות רפואית על התובע להוכיח את אחריו בית החולים ולעיתים נדרשת עבודת מחקר, איסוף ראיות ופעולות משפטיות מורכבות מאוד ומכאן נגזר שכר הטרחה.
  אכן, לעיתים ישינו הבדל בין שכ"ט שגובים במקרים של פשרה לבין שכ"ט הנגבה במקרה של פסק דין.
  המקרה שאת מתארת הוא אכן פשרה, או הסדר (כל אחד ע"פ הטרמינולוגיה שלו...) ועל עורך הדין לגבות שכר הטרחה בהתאם להסכם שנכרת בינו לבין הלקוח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך