העברה מחשבון לחשבון - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • ארי

  נשלח ע"יארי 15:45, 12 ביוני 2012

  בתאריך 6/6/12 הגעתי אל הבנק במטרה להעביר סכום כסף מהחשבון שלי הפרטי לחשבון פרטי אחר שבעל החשבון השני הוא חבר שלי , הסכום אותו רציתי להעביר הוא 25,000 ₪ סכום שהיה לי בחשבון ואף יותר מסכום זה , הפקידה שאלה אותי לשם מה אני מעביר את הכסף , עניתי לה למטרת הלוואה ללא רווח כלשהו וללא שום ריבית , לאחר בקשת אישור , הפקידה הודיעה לי שאין אישור ואם אני מעוניין בעוד פרטים עלי לגשת לסגנית של הבנק ששמה הוא שהיא זאת שלא אישרה את ההעברה , רציתי לשאול האם ע"פ החוק מותר לי להעביר מהחשבון שלי הפרטי לחשבון פרטי אחר סכום של 25000 ש"ח ?

  השב
 • 11:32, 13 ביוני 2012

  שלום ארי - לא הצלחתי להבין מדוע הבנק סרב למלא את בקשתך. באופן כללי, מבחינת דיני הלבנת הון אין איסור להעביר כספים בסכום שנקבת מחשבון לחשבון, אלא אם כן לבנק יש ידיעה שמדובר בכספים שמקורם בפעילות עבריינית המוגדרת ברשימה בחוק. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.