קבלת כסף מחו"ל בכל חודש - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
  • רון

נשלח ע"ירון 09:49, 19 בנובמבר 2014

שלום קרוב משפחה שולח לי לארץ כסף בכל חודש מדובר על כמה אלפי דולרים כל חודש את הכסף אני מפקיד בחשבון בנק שלי פה בארץ האם הרשות להלבנת הון עוקבת אחרי הסכומים והאם זה אסור?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

עו"ד ענבר לוי-עזריאל,מנהל הפורום

21:36, 19 בנובמבר 2014

שלום רב,

בהתאם לסעיף 8 לצו איסור הלבנת הון, החל על תאגידים בנקאיים, תאגיד בנקאי מחויב בהעברת דיווחים לרשות לאיסור הלבנת הון, בין היתר, בגין הפקדת מזומנים, החל מסכום של 50,000 ש"ח ומעלה.

בנוסף, בהתאם לסעיף 9 לצו, תאגיד בנקאי נדרש לדווח לרשות לאיסור הלבנת הון בגין פעולות בלתי רגילות המתבצעות בחשבון.

פעולות בלתי רגילות הינן פעולות שיש לגביהן חשש כי הן קשורות לפעילות אסורה עפ"י חוק איסור הלבנת הון או חוק איסור מימון טרור ושאינן עולות בקנה אחד עם הפעילות השוטפת בחשבון, כפי שצוינה בהליך "הכר את הלקוח".

לתשובה מפורטת יותר, ניתן לפנות למשרדנו בטלפון: 03-5522275

בברכה,

עו"ד ענבר לוי-עזריאל

תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.