העברת כספים - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • רפי

  נשלח ע"ירפי 12:57, 9 במאי 2012

  שלום רב רציתי לדעת חבר מעוניין לעשות לי העברה בנקאית משבע בנקים שונים בסכום כולל של חצי מיליון שקל את הכספים האלה הוא נותן לי במתנה רציתי לדעת א) אם אני צריך לדווח לרשויות המס כי זה נחשב מתנה ואם הוא אומר שזה מתנה האם הבנק חלה עליו חובת הדיווח (בכל העברה הוא מעביר לי 70000 ש"ח)? ב)אם הוא לקח הלוואה בשביל סכום כזה ועשה לי תהעברה הבנקאית האם במידה ולא עמד בהחזרים יכולים למשוך תכסף חזרה מחשבוני אפילו שכבר בוצעה העברה ועבר חודש?

  השב
 • 12:16, 10 במאי 2012

  רפי שלום - קבלת מתנה (מזומנים) אינה חבה במס ואינה מחייבת דיווח יזום מצידך, ואולם קבלת מתנה בסכומים גבוהים, בפרט שלא מקרוב משפחה, עלולה לזמן שאלות מצד פקיד השומה במטרה לבחון אם מדובר במתנה אמיתית או בדבר אחר (למשל, בחלוקת רווחים). על פי צו והוראות המפקח על הבנקים, כל פעולה בסכום של 50,000 ש"ח ומעלה, או בסכום נמוך יותר אך חריג בשים לב ללקוח, מדווחת לרשויות. אם חברך נטל הלוואת מזומנים, והכספים כבר עברו לחשבונך, אני לא רואה כיצד יכולים הבנקים המלווים למשוך אותם מחשבונך, באופן חד צדדי וללא הגשת תביעה נגדך. בברכה,

  תגובה
 • 16:10, 10 במאי 2012

  בהמשך לתגובתך
  אמרת שהבנקים יכולים לתבוע אותי רציתי לדעת איך זה אפשרי אם חברי הוא זה שלקח תהלואה והעביר לי תכספים שהרי החוב על שמו אז אותו צריך לתבוע או שזה לא הולך ככה?

  תגובה
 • 16:33, 10 במאי 2012

  אתה צודק. בנסיבות של הלוואה רגילה וכשירה, הבנקים יאלצו לתבוע אך ורק את הלווה ולא אותך. רק הוא בעל החוב כלפי הבנקים. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.