לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
טובהג

החזר ארנונה רטרואקטיבי עקב גביית יתר

אמי החלה לקבל קיצבת סיעוד מביטוח לאומי ב 10/2014. ב 01/2015 עברתי לגור אצלה עם בני הקטין וסעדתי אותה עד ליום מותה ב 07/2018. כיום חוזה הארנונה של הבית בעיריה עדיין רשום על תעודת הזהות שלה ואני רשומה כמתגוררת בנכס. הוספתי את עצמי לחוזה הארנונה לאחר מותה, אני רשומה כמתגוררת בנכס, על מנת לקבל בעצמי החזר רטרואקטיבי של הארנונה עבור בני הנכה, מאז הוכר ככזה בביטוח לאומי (2/2017). משנודע לי שאמי, כמקבלת קיצבת סיעוד, היתה זכאית להנחה של 70% בארנונה ביקשתי החזר רטרואקטיבי מהעיריה על תשלום יתר. בעיריה הסכימו להחזיר רק עבור שנה וחצי, מ 01/2017 עד למותה ב 07/2018. טענו שזה לפנים משורת הדין שבכלל מחזירים, כי אני התגוררתי איתה ולכן היא כלל לא היתה זכאית להנחה של 70%, אפילו לא להנחת הפנסיונר בסך 25% שקיבלה. לא התחשבו בטיעוניי שכלל לא עבדתי אלא רק סעדתי אותה (וזאת למרות שכיום, בביטוח לאומי, ילדים של קשישים זכאים לשמש כמטפלים שלהם ולקבל את גימלת הסיעוד בתנאי שגרים עם ההורה הקשיש). שאלותיי: 1. בהינתן כל הנתונים המובאים כאן, האם חשבון הארנונה של ביתנו זכאי עפ"י חוק לקבל החזר רטרואקטיבי עבור כל התקופה, הינו מ10/2014 עד 07/2018? אשמח לדעת את שם וסעיף החוק. 2. האם כאשר רשות מקומית מקבלת הודעה מביטוח לאומי על זכאות תושב להנחה (ויש לי אישור על כך מביטוח לאומי), מחובתה עפ"י חוק לתת את ההנחה מיידית? גם כאן אשמח לדעת שם חוק ומס' סעיף. מודה למענה

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ארנונה