רישום סימן מסחרי בארץ - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • יהודה

  נשלח ע"ייהודה 11:31, 21 באוגוסט 2013

  שלום אם אני רושם סימן מסחרי בארץ האם הוא חל גם בחו"ל כלומר האם לחברה מחו"ל מותר שיהיה את אותו הסימן שלי?

  השב
 • 12:06, 21 באוגוסט 2013

  שלום יהודה,

  תודה על המייל.

  באופן עקרוני, רישום סימן מסחר חל במדינת הרישום.

  לעיתים, רישום סימן במדינה אחת יכול למנוע שימוש ו/או רישום במדינה אחרת. כך לדוגמא, סימן מסחר "מוכר היטב", יכול "לחצות גבולות" ללא רישום.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.