העברת מניות בגירושין בחברה פרטית - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • דלית

  נשלח ע"ידלית 09:49, 2 בנובמבר 2014

  שלום בעלי שותף בחברה פרטית המפתחת מוצרים שונים אך טרם יש לה הכנסות כלשהן, מנגד ישנן הוצאות להחזקת החברה ולהמשך הפיתוח. בעלי שותף בשליש ממניות החברה הרגילות וכן שליש ממניות ההנהלה. בתקנון החברה נקבע כי כל שינוי בהון המניות הרגילות וההנהלה חייב באישור של שבעים וחמישה אחוזים מכח ההצבעה של בעלי מניות ההנהלה. כמו כן, במקרה של מכירת/העברת מניות ע'י צד כלשהו, יש קדימות לשאר בעלי מניות ההנהלה ברכישת המניות המוצעות. יוצא מכך שאם בני זוג נפרדים והבעל מעוניין להעביר לאשתו מחצית ממניות ההנהלה והרגילות שברשותו, אזי הדבר בלתי אפשרי למעשה מכיוון שלעולם לא יוכל להשיג רוב של שבעים וחמישה אחוזים שיאשר את מכירת/העברת המניות. האם הדבר אינו סותר את חוק החברות או כל חוק אחר המתייחס לחלוקת רכוש בין בני זוג? כמו כן, במידה וכן ניתן להעביר מניות לאישה, האם מרגע רישומה כבעלת מניות היא גם צריכה להשתתף בהוצאות הפיתוח והחזקת החברה לפי חלקה היחסי במניות? תודה ושבוע טוב

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  רינה פוליטי, עו"ד,מנהל הפורום

  16:02, 11 בנובמבר 2014

  דלית שלום
  בשל המורכבות בסוגיה שהעלית, אני מציעה כי תקבלי ייעוץ פרטני שלא באמצעות הפורום ואשמח לעמוד לרשותך.
  אעיר כי בית המשפט לענייני משפחה נותן מענה, כל מקרה לגופו, באשר לפירוק שותפות בחברות בעזרת מומחים שממונים על ידו אם בהסכמת הצדדים ובאם בהיעדר.
  בהצלחה
  רינה פוליטי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.