אישור מס שבח על חלוקת עזבון - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 01:52, 24 באוקטובר 2012

  הוריה של אשתי הלכו לעולמם והתירו אחריהם דירות וכסף מזומן. אשתי והיורשים האחרים החליטו לחלק ביניהם את הרכוש שווה בשווה מבלי למכור אף נכס. הם החליטו לקזז את ההפרשים בין הדירות השונות באמצעות כספי העזבון. כעת לאחר שחתמו על הסכם החלוקה הודיעו להם עורכי הדין כי יעברו חודשים ארוכים - כשמונה חודשים עד שיקבלו אישור ממס שבח שהסכם הירושה אכן פטור ממסים. ורק לאחר מכן יוכלו לפנות לבית המשפט לצורך קבלת צו ירושה (סליחה אם אני טועה במונחים) ולממש את הסכם הירושה. רציתי לדעת האם הדבר נכון והאם אין דרך לקצר את ההליך במס שבח. כמו כן האם האישור מבית המשפט יכול להינתן רק לאחר קבלת האישור ממס שבח? תודב

  השב
 • 17:52, 2 בנובמבר 2012

  עופר שלום
  עורכי הדין שלך מבינים עניין הואיל והם הולכים על בטוח. יש אפשרות להגיש שאילתא כדי לבדוק אם אכן דרך החלוקה תהיה פטורה. בכל מקרה נראה לי כי מאחר ולא ניתן להסתלק רק מנכס אחד אזי כל היורשים ייכנסו -כך בדרך כלל - לנעלי היורשים. אין ספק שבמקרה שלכם כדאי ורצוי לחכות עם הגשת צו הירושה שכן במידה והצו יאושר בטרם קבלת החלטה מה ברצונכם לעשות יכול שתצאו נפסדים. סוף דבר סמכו על עורכי הדין שלכם בעניין זה ותגלו שהסבלנות משתלמת.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.