השוואת זכויות ניצולי שואה לעולים אחרי 1953 - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • איליה

  נשלח ע"יאיליה 16:01, 27 באפריל 2014

  עו"ד ידיד שלום רב, כידוע ההליכים בכנסת להשוואת הזכויות לניצולי שואה לעולים אחרי 1953 נמצאים בתהליכים מתקדמים, מנסיונך האישי, האם עדיף לגשת לוועדה לקביעת דרגת נכות בליווי עו"ד? האם זה אכן ישפר את הסיכויים לקביעת דרגת נכות גבוהה יותר? ואם כן, האם אפשר/עדיף להתחיל את ההליכים עוד היום? בנוסף, האם קיימת הגבלת שכר טרחה בחוק בעניין זה? תודה מראש,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  08:56, 28 באפריל 2014

  איליה שלום,

  היום יתפרסם מאמר דעה שלי ושל עו"ד טלי שמואל ממשרדי, באתר זה, המתייחס לתוכנית הלאומית לסיוע לניצולי השואה.
  אני סבור שאתה רותם את הסוסים לפני המועד. לאחר שהתוכנית תאושר ותחל לרוץ יהיה זה הזמן לגשת ולדרוש את זכויותיך לפיה. כבכל מקרה משפטי, גם העלאת אחוזי נכות הינה מקום בו עולה השאלה בדבר נחיצות ביצוע הפעולה באמצעות עו"ד. בשעה שנהיר שלעורך הדין ידע רב יותר היכול להביא לתוצאה טובה יותר, ברור מנגד כי טיפולו עולה שכר. ניתן לבצע את הפעולה בעצמך (גם רישום ביתך בטאבו יכול להתבצע באופן עצמאי) או באמצעות עו"ד- הכל תלוי בדרך פועלך, העמקתך בלימוד החומר, אהבת הסיכון וכד'. אלו שיקולים "רכים" הקיימים במעמד בחירת עו"ד לטיפול, בכל עניין שהוא. באם אתה בוחר להיות מטופל בנושא ע"י עו"ד, דאג שיהיה זה מישהו שכבר טיפל במקרים דומים למקרה שלך, ומצוי בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.