אפליית ניצולים על רקע שנת עליה - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • חנה

  נשלח ע"יחנה 12:31, 16 ביוני 2012

  אמי ילידת רומניה 1928.ניצולת שואה(מלחמה עונש 1). שהתה תחת עוצר(עונש 2) ואף "עבדה" שלא מרצונה(עונש 3). המשטר הכריח אותה לעבוד, למרות היותה נערה צעירה בזמן המלחמה. עם הכיבוש הסובייטי, לאחר המלחמה, אימי לא הורשתה לעזוב את גבולות רומניה, ונאלצה להשאר (עם אחותה)למרות שהוריה, עלו לארץ כבר ב-48'(עונש 4). רק בשנת 1958 אמי קיבלה היתר לעלות לארץ. האם עליה "להענש"(עונש נוסף???) בגין שנת עלייתה לארץ, ולא להיות מתוגמלת על תקופת הסבל, איבוד הנעורים ואיבוד השכלה עקב המלחמה? מקוה לקבל תשובה מהירה, מכל גורם מוסמך שהוא, כי הזמן קצר!!! בתודה, חנה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד דוד ידיד,מנהל הפורום

  13:21, 19 ביוני 2012

  חנה שלום,

  אכן, זהו המצב המשפטי. לשנת העלייה ישנה משמעות מבחינת זכויות הניצול והגופים מהן הוא יכול לקבל הכרה ותגמולים.
  אציין כי מדינת ישראל עשתה כברת דרך רבה למען ניצולי השואה שעלו לאחר 1953, וזאת באמצעות חוק ההטבות אשר הוסיף למעגל הזכאים לתגמול גם את ניצולי השואה שעלו לאחר המועד הקובע ושהו בגטו, מחנה ריכוז או מחנה עבודות פרך.
  קיימת הצעת חוק של ח"כ ביילסקי לשינוי מסויים במועד וכולי תקווה כי היא תתקבל.

  אציין כי לאמך אפשרות לפנות גם אל קרן סעיף 2 של ועידת התביעות וייתכן שאף היא זכאית לקבלת תגמול מאת הביטוח הלאומי (סוציאלי) של ממשלת גרמניה.

  מצורף חומר בנושא מאתר האינטרנט של משרדי:

  http://yadidlaw.com/home/index.php/article_3/

  בברכה,

  עו"ד ידיד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.