בכוונתי להגיש תביעה במסגרתה המנוח ציווה לי כספים בפוליסת הביטוח ואדם נוסף מופיע כמוטב בפוליסת הביטוח - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • יוסף

  נשלח ע"ייוסף 23:18, 28 בספטמבר 2012

  אני אביו של מנוח. אני זוכה עפ"י צוואה של המנוח בכונתי להגיש תביעה במסגרתה המנוח ציווה לי אף כספים בפוליסת ביטוח שלו. אדם מסויים מופיע כמוטב בפוליסת הביטוח. בכוונתי להגיש תביעה כנגד אותו אדם ולצרף את חברת הביטוח. בהתעלם מסיכויי התביעה אודה לכם אם תשיבו על השאלות הבאות: 1) חברת הביטוח מתכוונת להגיש טען ביניים. אם חברת הביטוח תקדים ותגיש טען ביניים, האם אז לא אוכל כבר להגיש את התביעה שרציתי במסגרת הליך נפרד ועצמאי? 2) האם במסגרת הדיון בטען ביניים אפשרויותיי תהיינה יותר מוגבלות: מבחינת טענות, הבאת ראיות וכו' לעומת ניהול הליך בתביעה נפרדת (התביעה שבכוונתי להגיש)? 3) מה עושים במצב כזה בו טרם בשלו התנאים להגשת התביעה מבחינתי אך חברת הביטוח עלולה להקדים ולהגיש את טען הביניים, דבר שיש לי חשש שעשוי אח"כ להגביל את טענותיי?

  השב
 • 10:50, 9 באוקטובר 2012

  ראה את תשובתי לעיל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.