קיצור חוזה שכירות ע"י המשכיר ללא הסבר - פורום דמי מפתח - דיירות מוגנת

שאלה חדשה
 • ימית

  נשלח ע"יימית 10:41, 16 במרץ 2015

  נכנסתי לדירה שאני גרה בה עכשיו לפני 7 חודשים שלשום בעל הדירה הודיע לי שאחרי פסח כלומר בעוד חודש אני אצטרך לפנות את הדירה בלי הסברים. בזמן החתימה על החוזה שהוא חוזה לשנה בעל הדירה לא הזכיר ולא דיבר על האפשרות שההשכרה של הדירה היא לפחות משנה לא הייתי נכנסת לדירה אם הייתי יודעת שזה מה שיהיה. א. האם הוא יכול להוציא דייר בהתראה כ"כ קצרה באמצע חוזה? ב. האם לא מגיעים לי הסברים למה הוא מוציא אותי מהדירה? ג. האם הוא צריך לפצות אותי על הפינוי המוקדם? ד. לא היו מצידי שום ביעיות, שילמתי שכ"ד וארנונה בזמן כפי שכתוב בחוזה.

  השב
 • 15:57, 21 באפריל 2015

  בס"ד

  שלום ימית,

  בהתאם להוראות הדין, הסכם שנחתם בין הצדדים מחייב את הצדדים. העיקרון המנחה הוא שהסכמים יש לכבד. ככל שאין בהסכם השכירות הוראה המאפשרת למשכיר להודיע על סיום השכירות בהתראה מוקדמת, תסתיים השכירות בתום שנת השכירות על פי ההסכם. לעניות דעתי המשכיר אינו זכאי לדרוש את פינוי המושכר, וכדי "להוציא" אותך עליו לנקוט בהליכים משפטיים, אך לפי הנתונים שמסרת אין לו עילה לדרוש את פינוי המושכר בטרם סיום תקופת השכירות. מכל מקום, ככל שלא נעים לך להיות "בלתי רצויה" וככל שיש לך פתרון דיור אחר, תוכלי להגיע עמו להסכמה בדבר הפינוי לרבות פיצוי בגלל הפינוי המאולץ.

  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נועם ברם

מנהל הפורום: עו"ד נועם ברם

בעל תואר LL.B במשפטים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 2008. עוסק בתחום המקרקעין, תכנון ובניה, הגנת הדייר
למידע נוסף

053-9374950 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד נאוה מורי

מנהל הפורום: עו"ד נאוה מורי

עו"ד ומגשרת מוסמכת. עוסקת בתחום הגנת הדייר וכינוס נכסים, תכנון ובנייה, ליטיגציה ועסקאות במקרקעין. בע
למידע נוסף

053-9374950 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתחום הדיירים המוגנים. בעלי בתים ו/או שוכרים בדיירות מוגנת, זכויות בעלי הבתים וזכויות הדיירים המוגנים ו/או ילדיהם ובני זוגם, בדירות מגורים ובבתי עסק, פינוי ו/או בהעברת הנכסים ו/או מכירתם ואופן ניהולם מצד בעל הבית ומצד השוכר המוגן.