שכירות והצגת הדירה לקונים - פורום דמי מפתח - דיירות מוגנת

שאלה חדשה
 • Q

  נשלח ע"יQ 19:53, 23 ביוני 2015

  שלום רב, בעל הדירה שלי מזה 8 שנים מנסה למכור את הנכס (מקווה לקבל סכום גבוה לפני הרפורמה).לצורך כך הראה את הדירה עשרות פעמים, וביצע שיפוצים בדירה והזיז את רהיטיי בניגוד להסכמתי. עפ"י החוזה "להרשות למשכיר ו/או לבא כוחו להיכנס למושכר בכך זמן סביר כדי לבדוק את מצבו וכן על מנת להראותו לשוכרים ו/או קונים מעוניינים אחרים – וזאת בתיאום מראש עם השוכר בהתראה של 72 שעות מראש, ובנוכחותו." בעל הדירה דורש להראות את הדירה שלוש-ארבע פעמים בשבוע למשך מספר שעות ומאיים בסנקציות הנקובות בהפרת החוזה כאשר אני מבקש שירכז את המתווכים השונים ויקבע מועד שבועי מוסכם, ויגביל את משך זמן ההצגה לקונים בזמן תחום (שעה). מהו "זמן סביר" וכיצד עלי לנהוג? תודה.

  השב
 • 09:43, 30 ביוני 2015

  שלום רב,
  שאלתך חורגת נושא הפורום, שעניינו הגנת הדייר (דיירים בדמי מפתח בלשון העם). יחד עם זאת, אשיב לך כדלקמן:
  על יחסי השכירות חלות הוראות חוק השכירות והשאילה והוראות חוק החוזים. ס' 11 לחוק השכירות והשאילה קובע כי המשכיר חייב לאפשר לשוכר שימוש במושכר ללא הפרעה. ניתן להקיש גם מסעיף 17 (גם כשמדובר בתיקון ליקויים על המשכיר להמעיט ככל האפשר בהפרעה לשוכר). חוק החוזים קובע חובת תום לב בקיום חוזים. גם זכות על פי חוזה, יש להפעיל בתום לב. ניתן לבקש מהמשכיר לרכז את הביקור בדירה עם שוכרים פוטנציאליים ליום אחד ולשעה מסויימת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נועם ברם

מנהל הפורום: עו"ד נועם ברם

בעל תואר LL.B במשפטים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 2008. עוסק בתחום המקרקעין, תכנון ובניה, הגנת הדייר
למידע נוסף

053-9374950 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד נאוה מורי

מנהל הפורום: עו"ד נאוה מורי

עו"ד ומגשרת מוסמכת. עוסקת בתחום הגנת הדייר וכינוס נכסים, תכנון ובנייה, ליטיגציה ועסקאות במקרקעין. בע
למידע נוסף

053-9374950 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתחום הדיירים המוגנים. בעלי בתים ו/או שוכרים בדיירות מוגנת, זכויות בעלי הבתים וזכויות הדיירים המוגנים ו/או ילדיהם ובני זוגם, בדירות מגורים ובבתי עסק, פינוי ו/או בהעברת הנכסים ו/או מכירתם ואופן ניהולם מצד בעל הבית ומצד השוכר המוגן.