open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

  פורומים

   לדעת יותר - מדריכים משפטיים

    משרדי עורכי דין

     • 8 באוגוסט 2015

      שאלה בנוגע לעזיבת דירה לפני תום החוזה

      שלום רב, מדצמבר 2013 עברתי לגור ביחידת דיור באילת, ללא חוזה ושילמתי את סכום שכר הדירה שסוכם במזומן בכל חודש. יחידת הדיור הינה חלק מבית פרטי שהיה בתהליכי מכירה כשעברתי לשם, יידעו אותי מראש על כך. הבית נמכר סופית בנובמבר 2014. המשכתי להתגורר ביחידה ובדצמבר 2014 בעל הדירה החדש עשה איתי חוזה לשנה, ז"א עד 30.11.2015. והמשכתי לשלם לו בכל חודש במזומן את הסכום של שכר הדירה. מעולם לא היה לי ביחידה הזאת מזגן. עליי לציין שהחוזה עצמו לא נחתם מול בעל הבית החדש אותו פגשתי אלא החוזה היה על שם אחותו שלא פגשתי אותה מעולם ולא שוחחתי עימה מעולם. בעל הבית הסביר שהחוזה על שם אחותו מכיוון שזה היה ההסכם ביניהם כשהוא קנה את הבית- היא תשלים לו את הסכום שחסר לו על מנת לרכוש את הבית כדי שלא ייקח משכנתא בתנאי שהיחידה תהיה על שמה ושכר הדירה יועבר אליה. הוא הביא לי חוזה מוכן עם הפרטים שלה וחתמתי עליו, כאמור לשנה. המשכתי לשלם לו בכל חודש במזומן והוא אמר שהוא מעביר את הכסף אליה. אציין כי בכל בעיה שהייתה לי או תקלה פניתי אליו ולא אליה. היא הייתה רק שם על החוזה. הקיץ הזה יש גל חום מאוד גבוה ויש לי שני כלבים, מאוורר לא עזר לכן פניתי לבעל הבית ושאלתי לגבי מזגן או פתרון אחר כלשהו שהוא יכול להציע לי כנגד החום, הוא אמר שאין לו בעיה להתקין מזגן ביחידה אבל אז יעלו את שכר הדירה שלי ב600 שח בגלל החשמל שהמזגן לוקח (אין מצב שהחשמל היה מגיע ל600 שח בחודש!) או אז הציע לי לעזוב את היחידה לפני תום החוזה, קפצתי על ההצעה כי תכננתי בכל מקרה לעזוב בתום החוזה ואמרתי שאעזוב ברגע שאמצא דירה אחרת וזה מה שסוכם בעל פה בטלפון. ווידאתי איתו שלא תהיה שום בעיה מצידו שאני עוזבת כשלושה חודשים לפני תום החוזה והוא אמר שזה בסדר ושאני מוזמנת לעזוב ברגע שאמצא דירה אחרת. יום אחרי מצאתי דירה ועברתי. שילמתי לו במזומן על הימים שגרתי שם עד העזיבה ופיניתי את היחידה. יש לי שתי שאלות:
      1. בגלל ששילמתי במזומן בכל חודש את שכר הדירה מדצמבר 2014 האם הם לא יכולים לטעון לפתע שלא שילמתי להם כלל? על מי חובת ההוכחה?
      2. למרות שהוא אמר לי שאין שום בעיה שאעזוב לפני תום החוזה, האם הוא לא יכול לפתע לשנות את דעתו ולתבוע אותי? אני אפילו לא ביקשתי לעזוב אלא זה הוא הציע את האופציה הזאת ואני פשוט הסכמתי כי לא יכולתי לגור ביחידה באילת באוגוסט ללא מזגן דבר שגם פגע בריאותית בשני הכלבים.
      3. אם החוזה כאמור על שם אחותו של בעל הבית האם זה בכלל קביל שהוא שחרר אותי מהחוזה? הרי בחוזה רשומה היא ולא הוא. (למרות ששוב אני מציינת- מעולם לא פגשתי אותה ולא דיברתי איתה ולפי דבריו היא מתגוררת מחוץ לאילת, היא מעולם לא הייתה ביחידה ולא יצרה קשר איתי). הכל התנהל דרכו.
      אני פשוט לא רוצה הפתעות, הוא אמר שאני יכולה לעזוב לפני תום החוזה אז עזבתי אך בעיקרון עדיין יש בידיו חוזה מקורי על שם אחותו עד 30.11.2015.
      אודה לעצה מהירה, בתודה.

      8 באוגוסט 2015
     • מנהל הפורום נאוה מורי, עו"ד 16 באוגוסט 2015

      שאלה בנוגע לעזיבת דירה לפני תום החוזה

      שלום, אנה

      שאלתך אינה נוגעת לפורום זה. הפורום עניינו דיירות מוגנת, שהינה בשלון העממית זכות בדמי מפתח לפי חוק הגנת הדייר, תשל"ב- 1972. שאלתך נוגעת לשכירות חופשית. חסר מידע ולא ראיתי את הסכם השכירות.
      שאלותיך תיאורטיות, לשאלה "האם הוא יכול...?", כל אחד יכול לעשות הכל, השאלה האם יש בסיס לטענה או מהלך כאלה, או לא. כמו כן את השאלות הנכונות היה עליך לשאול טרם החתימה על הסכם השכירות.
      מכל מקום, הכלל הוא כי "המוציא מחברו - עליו הראיה". עול ההוכחה הוא על התובע (למעט מקרים חריגים). כשמשלימים כסף, יש להחתים את המקבל על אישור על קבלת הכספים וכן על סיום השכירות. תוכלי להתפלל שעשית הסכם עם אדם הגון שלא ינצל את תמימותך בהתנהלות מולו. בהצלחה.

      2.

      16 באוגוסט 2015
     forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
     close the form