רכישת דירה מוגנת ע"י השוכר - פורום דמי מפתח - דיירות מוגנת

שאלה חדשה
 • שי בה

  נשלח ע"ישי בה 22:24, 15 במאי 2016

  האם דייר מוגן יכול להציע לבעל הבית לרכוש את הדירה? אם כן באיזה מחיר? מחיר שוק על פי הערכת שמאי או אחוז מסוים ממחיר שוק? בהנחה שהדיר מחזיק בשני שליש מערך הדירה בדמי מפתח. יש לזכור כי קלף מיקוח במו"מ עם בעל הבית היא האפשרות שהדירה תשאר ברשות המשפחה אם אחד הילדים יעבור לגור בדירה עם ההורים חצי שנה ומעלה לפני פטירתם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד נאוה מורי

  עו"ד נאוה מורי,מנהל הפורום

  11:42, 16 במאי 2016

  בס"ד
  שי שלום
  לשאלה התיאורטית האם דייר מוגן יכול להציע לבעל הבית לרכוש ממנו את הבעלות במושכר - התשובה היא כן. כמובן שצריך להתקיים מפגש רצונות, דהיינו שבעה"ב יהיה מעוניין למכור את הכנס (ועניין זה הוא תלוי נסיבות, כמו לדוגמה השאלה אם בעה"ב הוא בעלים רק של הדירה או של הבניין כולו). מכל מקום, אם יש מפגש רצונות התמורה שעל הדייר המוגן לשלם היא ההפרש בין שווי זכויותיו כדייר מוגן לשווי הדירה בשוק חופשי. אשר לקלף המיקוח הנטען יש לבדוק היטב את העובדות, ביניהן האם מדובר בדייר מקורי. ניתן לקבוע פגישת ייעוץ במשרדנו ולהגיע עם כל הנתונים והמסמכים הרלוונטיים כדי לבחון את הדברים בצורה יסודית.
  בהצלחה,
  נאוה מורי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נועם ברם

מנהל הפורום: עו"ד נועם ברם

בעל תואר LL.B במשפטים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 2008. עוסק בתחום המקרקעין, תכנון ובניה, הגנת הדייר
למידע נוסף

053-9374950 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד נאוה מורי

מנהל הפורום: עו"ד נאוה מורי

עו"ד ומגשרת מוסמכת. עוסקת בתחום הגנת הדייר וכינוס נכסים, תכנון ובנייה, ליטיגציה ועסקאות במקרקעין. בע
למידע נוסף

053-9374950 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתחום הדיירים המוגנים. בעלי בתים ו/או שוכרים בדיירות מוגנת, זכויות בעלי הבתים וזכויות הדיירים המוגנים ו/או ילדיהם ובני זוגם, בדירות מגורים ובבתי עסק, פינוי ו/או בהעברת הנכסים ו/או מכירתם ואופן ניהולם מצד בעל הבית ומצד השוכר המוגן.