פינוי דייר מוגן מעסק לאור הליך של קבלת היתר בניה - פורום דמי מפתח - דיירות מוגנת

שאלה חדשה
 • סי

  נשלח ע"יסי 08:48, 6 ביולי 2016

  יש לנו חנות בדמי מפתח בתל אביב. את הבניין בו נמצאת החנות קנו יזמים שרוצים לבנות במקום, ללא הריסה של הבניין, כלומר שיפוץ המבנה הקיים ובניית 3 קומות נוספות (הבניין הוא בניין לשימור). לצורך הבניה, היזמים מוציאים היתר בניה, והשבוע קיבלנו דף לגבי התנגדויות אם יש. לפי מה שראינו, יש צורך להיכנס לשטח החנות שלנו כדי לחפור וליצור חיזוקים לבניין העתידי. האם על היזמים להגיע אתנו להסדר לגבי פינוי ופיצוי לפני קבלת ההיתר או אחריו? האם יש לנו סיבה להתנגד להיתר, מכיוון שהיזמים עדיין לא סגרו אתנו שום דבר בכתב, ומתכננים, עפ"י הבקשה להיתר, להיכנס לשטח שלנו לצורך הבניה? נודה לתשובה מהירה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד נאוה מורי

  עו"ד נאוה מורי,מנהל הפורום

  16:57, 6 ביולי 2016

  בס"ד
  שלום רב,
  בשאלתך חסרים נותנים משמעותיים אותם יש לברר לפני התייחסות ספציפית לנסיבות המקרה דנן. באופן כללי אשיב לך כי סעיף 131 (10) לחוק הגנת הדייר עוסק בפינוי בשל הריסת הקיים או שיפוץ ניכר. תנאי לפינוי לפי סעיף זה הוא קיומו של היתר. במקרה זה על בעל הבית לנות אל הדייר ולהציע לו סידור חלוף, ובמקרה שאין הסכמה יכול בעל הבית להגיש תביעה לפינוי לפי סעיף זה.
  בהצלחה.
  נאוה מורי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נועם ברם

מנהל הפורום: עו"ד נועם ברם

בעל תואר LL.B במשפטים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 2008. עוסק בתחום המקרקעין, תכנון ובניה, הגנת הדייר
למידע נוסף

053-9374950 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד נאוה מורי

מנהל הפורום: עו"ד נאוה מורי

עו"ד ומגשרת מוסמכת. עוסקת בתחום הגנת הדייר וכינוס נכסים, תכנון ובנייה, ליטיגציה ועסקאות במקרקעין. בע
למידע נוסף

053-9374950 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתחום הדיירים המוגנים. בעלי בתים ו/או שוכרים בדיירות מוגנת, זכויות בעלי הבתים וזכויות הדיירים המוגנים ו/או ילדיהם ובני זוגם, בדירות מגורים ובבתי עסק, פינוי ו/או בהעברת הנכסים ו/או מכירתם ואופן ניהולם מצד בעל הבית ומצד השוכר המוגן.