open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 10 בדצמבר 2018

            רישום ילד שנולד בחו"ל

            אני תושב חוץ, נשוי לאזרחית יפן, הילד שלי נולד בחו"ל לפני שנתיים ולא רשמנו אותו בישראל. לילד אזרחות ודרכון יפן. איננו מתכננים לחיות בישראל אך כעת אנחנו מתכננים לבקר בישראל מדי פעם.
            האם חובה עלי לרשום את הילד במשרד הפנים?
            והאם יש אפשרות לרשום את הילד מבלי שתהיה לו אזרחות ישראלית?

            10 בדצמבר 2018
          • מנהל הפורום עורך דין יהושע פקס 12 בדצמבר 2018

            שלום יוני,

            ראשית, הדרך היחידה לרשום את הילד שלך בשלב זה ככל הנראה תההי באמצעות הגשת תביעת אבהות בבית משפט לענייני משפחה בישראל, ומשרדנו ישמח לייצג אותך בהליך של הכרה באבהותך בפני הרשויות בישראל, והוספתו בנך לספח הנלווה לתעודת הזהות שלך.

            שנית, מאחר ואתה אזרח ישראלי, כל אחד מילדיך הוא אזרח ישראלי מלידה, מכוח סעיף 4 לחוק האזרחות, התשי״ב - 1952 (להלן: ״חוק האזרחות״).

            לגבי המדיניות של יפן, אני לא מכיר את החוקים של יפן, אבל חשוב להבין שהילדים שלך לא מתאזרחים, אלא נחשבים כאזרחים מלידה, וייתכן ויש לעניין זה כדי להשפיע על המעמד של הילדים שלך כאזרחים בסין (ואנחנו ממליצים לך לבדוק עניין זה לעומק).

            שלישית, ובכל מקרה, על מנת לבטל לילד שלך את אזרחותו בישראל (והוא בעצם כרגע אזרח בפוטנציה, בכפוף לבדיקת אבהות), נצטרך קודם לערוך בדיקת אבהות, לרשום אותו כילדך במערכת (מה שיהפוך אותו לאזרח באופן רשמי), ואז לבטל את אזרחותו (ותוכל ללמוד על הליך ביטול אזרחות כאן: https://goo.gl/SHNmyF

            רביעית, אשמח לתאם שיחת ועידה על מנת להבין יותר את המקרה, ועל מנת לראות אם יש באפשרותי לעזור.

            כל טוב!

            יהושע פקס, עו"ד

            12 בדצמבר 2018
            • 12 בדצמבר 2018

              תודה על התשובה.
              לפני שאתחיל בתליך, רציתי לברר מהן ההשלכות לאי רישום הילד במשרד הפנים?

              12 בדצמבר 2018
            • 12 בדצמבר 2018

              תודה על התשובה.
              לפני שאתחיל את התהליך, רציתי לדעת מה ההשלכות לאי רישום הילד במשרד הפנים?

              12 בדצמבר 2018
              • מנהל הפורום עורך דין יהושע פקס 16 בדצמבר 2018

                קיימת חובה חוקית לרשום ילדים של אזרחי ישראל שנולדו בחו"ל בקונסוליה הישראלית. יחד עם זאת אין אכיפה אקטיבית של העניין. הבעיות מתעוררות כאשר מגיעים לארץ ונציגי משרד הפנים בביקורת גבולות שואלים מדוע לילדים אין דרכון ישראלי, זאת מפני שאזרח ישראלי חייב להיכנס ולצאת את גבולות המדינה עם הדרכון הישראלי. הילדים למעשה אזרחים מלידה למרות שהוריהם לא רשמו אותם כנדרש.

                16 בדצמבר 2018
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form