בר"ע על תביעה קטנה על חוזה שכירות - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • לורי

  נשלח ע"ילורי 20:48, 12 במאי 2015

  בחוזה השכירות שלי ישנו סעיף בו אני מתחייבת לבצע כל תיקון בדירה עד לסכום של 5000 ₪ לשנה. סעיף נוסף מציין כי כל הסכמה צריכה להיות בכתב. אני בדירה שנתיים וחצי והובטח לי שהסעיף הזה לא ימומש לגבי תיקונים גדולים אלא לגבי שגרה של סתימות בצנרת. ואכן עמדו בהבטחתם. הארכתי חוזה לפעם שלישית וגם הפעם בוצעו תיקונים על חשבון הבעלים. בשלג האחרון התפוצץ צינור חיצוני, הובטח לי שהתיקון עליו, מעל אלף ₪, ישולם ע"י הבעלים שלא שילמו כפי שהבטיחו. הגשתי תביעה קטנה והבעלים הודו כי אכן לא מימשו עד כה את הסעיף וביצעו שיפוצים כפי שהבטיחו, והשופט דחה בכל זאת את תביעתי, וזאת בשם שני הסעיפים הללו בהסכם. האם כדאי לי בכל זאת לערער? קראתי על פסקי דין בהם אושר שינוי חוזה שכירות בעל פה לגבי הארכתו. במקרה שלי הבעלים לא הכחישו את דבריי. מה כדאי לי לעשות? מדובר על סכום נמוך מאלפיים שקל, אך העקרון חשוב לי. אודה לעצתך.

  השב
 • 21:46, 18 במאי 2015

  שלום רב
  לעניות דעתי לא כדאי לערער.
  לשופטים בבית משפט מחוזי לא יהיה סבלנות רבה להתעסק עם תיק קטן, והוצ' המשפט עלולות להיות גם עשרות אלפי שקלים במקרי קיצון, ועד אלפי שקלים כהוצאות שבשגרה.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע