המשכיר מסרב להראות לי את החשבונות השוטפים - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 22:05, 1 במאי 2016

  אני שוכר חדר בדירה מחולקת וגר עם המשכיר: מדובר בדירתו של המשכיר אשר בתוכה כלולים גם שני חדרים (כל חדר לשותף אחד) שמופרדים בוילון מחלק ביתו של המשכיר. שעון החשמל הוא יחיד לכל הבית כרגע רק אני והמשכיר בדירה ואין שותף נוסף. בחוזה השכירות מצוין כי דמי השכירות ישולמו במזומן, ע"ס 3000 שקלים. ישנו נספח לחוזה האומר כי החשבונות השוטפים: ארנונה, מים, חשמל, ועד בית ואינטרנט יחולו על המשכיר, אך לא רשום סכומם. משיחה בע"פ עם המשכיר במעמד חתימת החוזה הובהר כי דמי השכירות עצמם הם 2400 ש"ח והתשלומים הנם סכום קבוע על סך 600 ש"ח ביקשתי מבעל הדירה לראות את חשבון הארנונה ולדעת כמה משלמים לועד הבית. הוא בתגובה התעצבן ואמר בין השאר "אל תעלה לי את הסעיף" ושמעולם לא ביקשו ממנו לראות חשבונות ותמיד הסכימו לסכום של 600 ש"ח בלי לשאול שאלות. מנגד אמרתי שאני אכן אשלם את מלוא הסכום אך בכל זאת ארצה לראות את הודעת תשלום הארנונה לפחות, כיוון שאני משלם וזה לגיטימי וזכותי לדעת על מה אני משלם. הוא לא הסכים ואמר שהוא לא יראה לי וזכותו לא להראות לי. יש לציין שהשיחה מוקלטת. האם סירובו של בעל הדירה לא להראות לי חשבונות הוא חוקי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  07:48, 9 במאי 2016

  שלום,

  בפנייתך הנך מציין, כי בחוזה השכירות נקבע כי התשלום בגין חודש שכירות יעמוד על סך 3,000 ש"ח וכי החשבונות לרבות ארנונה, מים וחשמל יחולו על המשכיר. משכך, הרי שהמשכיר אינו מחויב להציג לך את החשבונות, מדובר ב"פיקס פרייס".

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע