אקט מצד בעלות דירה - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • סתיו

  נשלח ע"יסתיו 16:06, 4 ביוני 2013

  שלום, רציתי לשאול לגבי החוקיות של אקט מצד בעלי הדירה שלנו. אנחנו נמצאים בחוזה עד סוף השנה, כאשר החלטנו מצידנו לעזוב כעת. בחוזה לא מצוין זמו הודעה מראש שאנחנו צריכים להודיע, אלא רק מצוין שיהיה עלינו למצוא שוכר חלופי. עד כאן, הכל בסדר. העניין הוא שבעלי הדירה מערימים קשיים, אלו מתבטאים בכמה דרכים. 1. לא פירסמו מצידם את הדירה (זה עוד ניחא, פירסמנו אנחנו) 2. התקשרו לומר שייתכן ויירצו להעלות את שכר הדירה ברגע שנעזוב (דבר המוריד את הסבירות שייקחו את הדירה באיזשהוא אופן) 3. התבטאו שעליהן למצוא דייר שייראה להן, דבר שהוא כמובן הגיוני ובסדר, אבל אנחנו מקבלים את הרושם הזה שהן מתהמהמות בכוונה. קשה להסביר את הרושם הזה בכתב, אבל באמת שהדבר מורגש מאוד, צריך לחוות את זה במציאות בשביל להבין. מה אנחנו כשוכרים יכולים לעשות? הרי תיאורטית יוכלו לא לאהוב אף דייר עד סוף החוזה שלהן, ובינתיים אנחנו מרגישים כבולים לדירה שלא מתאימה לנו ואין ברצוננו להישאר בה.

  השב
 • 18:59, 5 ביוני 2013

  שלום סתיו
  קשה לחזות את כל התסריטים האפשריים מראש, אולם בשל הערפול בניסוח בחוזה יש לשתף פעולה עם בעל הדירה ולראות, כי כל השיקולים שלהם הינם במתחם הסבירות, כלומר עליית מחיר לפי המקובל בשוק, חוזה שלא שונה מהותית מהחוזה שלכם, ביטחונות דומים לביטחונות שלכם וכיוצ"ב.
  בהצלחה,
  www.behore.co.il

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע