open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

  פורומים

   לדעת יותר - מדריכים משפטיים

    משרדי עורכי דין

     • 22 ביולי 2013

      אתר בניה הנמצא באזור מגורים

      שם תוכן הודעה: בתחילת החודש אני ובן זוגי נכנסו לדירה שמסתבר שממש מאחורי הבניין שלנו יש אתר בניה. מאחר ומדובר באזור תעשייה שמוכר היום כאזור מגורים, חל איסור לעבוד אחרי השעה 19:00. כמובן שאת קבלן העבודה זה לא מעניין ולרשות המקומית אין מה לעשות מעבר לתת דוחות (שבמקרה שלי, גם את זה לא מוכנה לעשות).

      בעת חתימת החוזה ובשום שלב אחר בשיחות שלנו עם בעל הדירה לא נאמר לנו כי יש אתר בניה שעובד בלילה.
      רציתי לדעת אם מדובר במידע שבעל הדירה צריך להגיד. במידה וכן והוא לא אמר- האם יש אפשרות להשתמש בנתון זה בבקשה לצאת מהחוזה.

      תודה מראש, גל

      22 ביולי 2013
     • 22 ביולי 2013

      אתר בניה הנמצא באזור מגורים

      שלום רב
      בעיקרון אני מבין כי שכרתם דירה באזור התעשייה.
      דירה במיקום של תעשייה צפויה לסבול מרעש ועל כן זה נשמע לי סביר.
      ניתן לפנות לבעל הבית בבקשה להפחית את התשלום או לבקשו לצאת מהחוזה - בהסכמת הצדדים.
      ע"פ ס' 4 לתקנות למניעת מפגעים )מניעת רעש(, התשנ"ג-1992 - אסור להרעיש משעה 20:00 עד 7:00 בבוקר למחרת.
      ניתן להתלונן אצל גורמים נוספים - כמו במשטרה לדוג', וכן ישנה אפשרות לתבוע את הקבלן והעירייה, בכפוף לבדיקת היתר חריג שניתן לקבלן?!
      אני מצרף פס"ד לדוג' על דרך ההתנהלות של תביעה כזאת - אם תבחרו במסלול הזה, לאחר שהתלונות למשטרה ולעירייה לא יועילו.

      רעש מעבודות בניה גרם לחיוב הקבלן והעירייה בפיצוי

      בני זוג מתל-אביב הגישו תביעה בבית משפט לתביעות קטנות כנגד חברה קבלנית וכנגד עיריית תל-אביב, לפצותם בגין עוגמת הנפש הרבה, אשר נגרמה להם במהלך השנה בה בוצעו עבודות בניה ע"י חברת הבניה בסמוך לביתם. ת"ק 31840-01-10 ברוך ואח' נ' חברת מליבו בניה ואח'.

      על פי כתב תביעה, חברת הבניה הפכה בשנה האחרונה את חיי התובעים לסיוט מתמשך בכך שגרמה באופן קבוע לרעש איום בשעות שבהן אסור על פי חוק לבצע עבודות בנייה. חיי התובעים הפכו לגיהינום ואיכות חייהם נפגעה, נגרם לתובעים מחסור בשעות שינה וכתוצאה מכך לעייפות ועצבנות במהלך כל שעות היום, כמו גם למיגרנות וכאבי ראש נוראיים. למרות תלונות חוזרות ונשנות במשך חודשים ארוכים, המשיכה הנתבעת 1 לזלזל בחוק ולהמשיך את עבודות הבנייה גם מעבר לשעות המותרות. אתר הבנייה עובד באופן קבוע בשעות 5:00 בבוקר ועד ו22:00 בלילה וגם בשבתות ובחגים, למרות שעל פי ההיתר שהונפק ע"י הגורמים המתאימים, מותר לה לבצע עבודות רק החל מהשעה 06:00 ועד השעה 19:00 בערב. התובעים טוענים שהעיריה נתנה לחברת הבניה היתר מיוחד לעבוד גם עד השעה 21:00, למרות התנגדות השכנים לעניין זה. פניות התובעים אל העיריה לא הועילו אף הן. התובעים נאלצו להשקיע סכום של כ-6,742 שקלים עבור בידוד אקוסטי שבוצע בביתם. כמו כן, עותרים התובעים לחיוב חברת הבניה ב-15,000 שקלים בגין אובדן של עשרות שעות עבודה בגלל עייפות, פגיעה פיזית, פגיעה באיכות החיים ועוגמת נפש, כמו גם בזבוז זמן והוצאות על שיחות טלפון. את העיריה, מבקשים התובעים לחייב בהשבת ארנונה ששולמה בשנה האחרונה בסך של 3,000 שקלים.
      בית המשפט קיבל את עדות התובעים וקבע כי חברת הבניה הפרה בצורה שיטתית את ההיתר שניתן לה, בכך שלעיתים קרובות ובמשך חודשים ואף יותר מזה ולעיתים בתדירות של 3 פעמים בשבוע, ביצעה עבודות לפני השעה 06:00 בבוקר כגון בשעה 05:00 וב-05:30 בבוקר וכן המשיכה את ביצוע העבודות לעיתים עד השעה 21:00 ולעיתים עד שעות מאוחרות יותר ובהן עבודות שגורמות לרעש.
      התובעים צירפו כראיות מטעמם, פירוט שיחות של בזק שלפיו ניתן לראות פניות חוזרות ונשנות הן למשטרה והן למוקד העירייה בתקופה שבין 24/3/09 ועד ל-22/7/09. המשך בתגובה הבאה.

      22 ביולי 2013
      • 22 ביולי 2013

       אתר בניה הנמצא באזור מגורים

       המשך פס"ד:
       כמו כן, צירפו התובעים עצומה שנחתמה ע"י עשרות תושבים בבניינים הסמוכים לאתר הבנייה, בדבר ערעור על החלטת העיריה לחדש את היתר העבודה של חברת "הניב" עד השעה 21:00 וזאת עקב הרעש הבלתי נסבל שנגרם כתוצאה מביצוע העבודות ע"י חברת הבניה. כמו כן, צירפו התובעים צילומים מפניותיהם לעירייה. לפי פניות אלה, עולה כי התובעים אכן התלוננו מספר פעמים על ביצוע עבודות לפני השעה 06:00 ועד השעה 21:00 ולעיתים גם עד אחרי השעה 22:00 וגם אחרי כניסת השבת, כולל עבודות ביום שבת. בנסיבות אלה, קבע בית המשפט כי על חברת הבניה לפצות את התובעים על נזקיהם, בסך של 6,000 ₪, 500 ₪ לכל חודש בשנה בה בוצעו העבודות.

       לגבי העיריה, קבע בית המשפט, כי זו לא הציגה ראיות ממשיות לגבי הפעולות שבוצעו על ידה על מנת לאכוף על חברת הבניה לעמוד במסגרת שעות העבודה שהותרו לה.

       נוכח ההפרה השיטתית שהיתה בהתנהלותה של חברת הבניה, מתבקש היה כי העיריה תפעל באמצעים סבירים יותר ויעילים יותר כנגדה ולא תסתפק באזהרות בע"פ ובבקשות. מתבקש היה כי בנסיבות שכאלה, העיריה, לכל הפחות, תוציא אזהרות בכתב לחברת הבניה ולאחר מכן תרשום לה דוחות וקנסות בגין הפרת שעות העבודה המותרות ע"פ ההיתר. העיריה גילתה בעניין זה אוזלת יד בלתי מוצדקת ולא פעלה באופן סביר, כמצופה מרשות מקומית בנסיבות העניין. לפיכך, מצא בית המשפט כי יש מקום לחייב את העיריה לשלם לתובעים סך של 3,000 ₪, גובה הארנונה אשר שילמו בשנה האחרונה.

       בהצלחה,
       www.behore.co.il

       22 ביולי 2013
     שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
     close the form