• 2 באוגוסט 2013

  מגורים ללא חוזה

  אני שוכר דירה 3 שנים. בשנה הראשונה היה לי חוזה, אך מכיוון שידעתי שאני רוצה חוזה ארוך טווח, רשמתי בחוזה שרק אני יכול לבטל את החוזה. לאחר שנה המשכנו ללא חוזה בצורה מסודרת.
  לאחר שנתיים, כשרציתי להמשיך בשנה השלישית החלו בעיות, והמשכיר רצה להעלות את שכר הדירה, ואף שלח לי מכתב מעו"ד שאתפנה, ותוך כדי חתם חוזה עם שוכר אחר.
  כשבועיים ממכתב העו"ד הגיע השוכר החדש, יחד עם אשת בעל הבית, והתפרץ בכוחניות בעזרת מפתח נוסף שהיה לבעל הדירה, והתחיל למדוד את הבית, תוך דחיפתי והתעלמות מבקשותיי לעזוב- הייתי עם תינוקות בבית.
  לאחר שהתלוננתי במשטרה, המשכיר ביקש סליחה על הכל וביקש שאשאר בדירה.
  אך לאחר כשנה- בסיום השנה השלישית, הוא רצה שכ"ד גבוה וסירב לקחת ממני שיקים בסכום שכ"ד הרגיל, ולאחר כ3 חודשים אף הגיש לבית משפט תביעת פינוי נגדי, תוך נימוק שאיני משלם שכ"ד.(יש לי SMS ששלחתי שהוא לא עונה לי ולא לוקח את השיקים)
  האם הוא יכול לתבוע ממני להתפנות?
  והשאלה החשובה ביותר, האם הוא יכול לתבוע אותי בגין הנזקים שנגרמו לו מאי השכרת הדירה בשנה הקודמת לשוכר שהתפרץ? (אציין כי השוכר הפורץ תובע את בעל הדירה בסכום גבוה מאוד)

  2 באוגוסט 2013
 • 21 ביוני 2016

  שכירות

  היי שכרתי דירה ב2015 עם חוזה וב2016 כבר לא היה לי חוזה למרות שאמרתי לבעל הבית שנעשה עכשיו עזבתי את הדירה לפני הזמן וכמובן שהודעתי לו ועכשיו הוא רוצה לחייב אותי על כל מיני דברים הוא יכול לעשות את זה בלי חוזה??

  21 ביוני 2016
 • 4 באוגוסט 2013

  מגורים ללא חוזה

  שלום רב
  לאחר סיום 3 השנים - נגמרה ההתקשרות ביניכם- מה עוד שאין ביניכם כל חוזה - על כן רשאי בעל הדירה לבקש את פינוייך מהדירה.
  לגבי הנזקים - אם היה ביניכם חוזה תקף - הרי שלא יכול לתבוע אותך על הנזקים.
  אם לא היה חוזה יכול לתבוע - הרי דלתות בית המשפט פתוחות בפני כולם, אולם מנגד תוכל לדרוש פיצויים על עגמת הנפש וכו'.
  בהצלחה,
  www.behore.co.il

  4 באוגוסט 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?