יציאה מדירה בשכ"ד - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 08:34, 20 באוגוסט 2013

  אימי עברה דירה לאחר שהתגוררה בדירה בשכירות כ- 4 שנים. היא,אחותי ובתה הקטנה התגוררו שם וחיו את חייהן. לאחר המעבר לדירה החדשה נצבעה הדירה מחדש,הוחלף חלון ועוד מספר דברים נוספים שאימי חשה כי הם היו באחריותה ולא נשמרו כראוי. בעל הדירה לא משחרר את כתב העברות ואת שטר הבנק מאחר ולטענתו אימי צריכה להחליף לו אמבטיה אף על פי שמדובר בדירה מאד ישנה מלכתחילה,הוא רוצה להביא איש מקצוע על מנת לאמוד את "הנזקים" .אבקש לציין כי הדירה ישנה מאד,קיים מלכתחילה עניין של בלאי ופחת - מה שבעל הדירה לא מוכן לקבל - הוא כבר קיבל מפתח של הדירה ולכן החשש שלי שהוא יעשה דברים על מנת לסחוט כסף מאימי וכן הוא לא הצליח עדיין להשכיר אותה ותחושתי היא שהוא מתכוון לשפץ אותה על חשבון הכסף שאין לאימי.אבקש לציין כי לאימי אין כסף מיותר ואפילו ניתוח אותו היא אמורה לעבור היא דוחה רק מהחשש שתוותר ללא עבודה - מה נוכל לעשות על מנת לסייע לה?

  השב
 • 12:21, 20 באוגוסט 2013

  שלום ליאת
  מה שמומלץ לעשות זה ללחוץ המשכיר לקבל את הביטחונות, ואם לא נותן אז לשלוח מכתב בדואר רשום ו/או עם אישור מסירה, ובו מבוקש לקבל את הביטחונות לאחר שהדירה נמסרה תקינה.
  אין אפשרות למנוע מבעל הדירה תביעה בהוצל"פ ו/או בבית המשפט ואם תגיע תביעה כזאת היא תצטרך להתמודד איתה.
  בהצלחה,
  www.behore.co.il

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע