לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אליס ש

שכירות והפרה של השכירות

שלום לכולם שבוע טוב שאלתי היא בעניין חוזה שכירות והפרתו. ב יולי 2018 אני ואישתו חתמנו על חוזה ושכרנו יחידת דיור מרתף קטנה שהיא כחלק מבית פרטי גדול, ביולי 2019 נגמר החוזה, אשתי בדיוק נכנסה להריון וסיכמנו בעל פה שאנחנו ממשיכים את החוזה ומלמדים כרגיל באותו תאריך שהוסכם, בעל הבית הסכים וכך היה במשך החצי שנה האחרונה, בסך הכל אנחנו גרים בדירה שנה וחצי. מהחודש השלישי להריון אשתי אושפזה לתקופה ארוכה, ויצאה לשמירת הריון, בסוף חודש ספטמבר בעל הבית בא אלינו בדרישה, ואני מצטט: ״ חברים יקרים היה נעים היה טעים, הייתי מרוצה מכם עד כה ואין לי טענות מיוחדות, אך תיאלצו לעזוב את הדירה עד הלידה ואני עומד על כך, הסיבה: לא מעוניין להשכיר לזוג פלוס ילד, מכיוון הרעש שעתיד להיווצר בעקבות הנולד החדש ובני המשפחה העתידים לבקר, ממליץ לכם להתחיל לחפש דירה חדשה(האישה בחודש שישי) כי לקראת חודש שמיני יהיה מאוד קשה לעבור.״ מהבושה והזלזול בשבוע לאחר מכן כבר ארזנו את הדברים ועברנו להורים בנתיים, צבעתי את הדירה והחזרתי אותה לקדמותה, הוא כמובן אישר שאין לו כל טענה כספית כזו או אחרת כלפינו. האם זה תקין?? אני עצמי עדיין מזועזע מהאיש הזה העגמת נפש שעברנו ועדיין עוברים כי בנתיים אנחנו גרים אצל ההורים היא בלתי מוצדקת, קשה לי להסביר איזה מכה מתחת לחגורה זה נתן לנו. הרי כשנגמר החוזה ויידענו אותו שאנחנו מצפים לילד וממשיכים את החוזה לפחות לעוד שנה, הוא יכל להיות גלוי ולבקש שלא, והיה חוסך לנו המון בעיות וכאבי ראש בתקופה כה קריטית. האם לדעתכם אוכל לתבוע פיצוי מבעל הדירה?

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום חוזה שכירות - יחסי שוכר ומשכיר