יצאיה מהדירה ללא הודעה מוקדמת - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • קטיה

  נשלח ע"יקטיה 19:44, 23 בנובמבר 2013

  שלום רב . אמא שלי השכירה את הדירה שלה לדיירת עם שני הבנים שלה . בתום השנה אמא חתמה בשנית אצל עורך דירה על חוזה שכירות עם הדיירת אך הדיירת עזבה לאחר שלושה חודשים ללא הודעה מוקדמת. הערב שהיה חתום על חוזה ביסר זאת לאמא בשיחת טלפון על כל שהיא עזבה את הדירה ואספה את חפציה והוא לא יודע את מקום הימצאה ומבקש לא לסבך אותו עקב ערבותו ולקבל את הצ'קים שלו בחזרה. אך כאשר אמא הגיעה לדירה לראות מה קרה ולהיכנס לבדוק הכל ראתה את השניים מוצאים את חפציה האחרונים של הדיירת כאשר השניים לא הסכימו לעצור את הרכב והמשיכו בנסיעה. במכתב שהושאר על ידי הדיירת יחד עם מפחות הדירה שהחלפנו ליתר ביטחון , היא כתבה שהיא עוזבת את הדירה מסיבה שאמא שלי לא עמדה בכתוב בחוזה שהיו תקלות למינהם בדירה שאמא שלי לא הכימה לתקן. מה שלא היה נכון כל תקלה שהייתה בבית אמא תיקנה, הייתה לנו בעיה במקלחון ועקב שימוש הדיירת והזזת הרשת מהריצפה ניגרמה נזילה רצינית לדירה של השכנים מטה , מה שהביאה את אמא להוצאות יתר כי גם הדיירתלא הסכימה להכניס את אמא לעשות את התיקון . כאשר אמא ביקשה ממנה להפסיק את השימוש במקלחון לכמה זמן על מנת שהכל יתייבש ויהיה ניתן לתקן אך הדיירת לא הסכימה לזה .. נכון לעכשיו לא ניתן ליצור קשר עם הדיירת או הערב פתחנו תיק בהוצאה לפועל על החיובים שניגרמו עקב הנזילה במיקלחון אך המכבתים עדיין מגיעים לכתובתה של של הדירה של אמא , כפ שבדקנו במשרד הפנים היא עדיין לא העיבירה את כתובתה לדירה אחרת כל מכתביה מגיעים עדיין אליינו, כמו מכתבים של קופוחות חולים בתי ספר של הילדים ומכתבים מבתי משפט וזימונים שונים. ברצוני לדעת איך אנחנו יכולים לעשותכך שהיא תפסיק להיות רשומה על הדירה של אמא , ומה ניתן לעשות על מנת לגבות את ההוצאות שניגרמו עקב יציאתה מהדירה הדירה הייתה במצב לא טוב וחלק מהדברים בבית היו שבורים, כיצד ניתן לממש את צ'ק הביטחון שהופקד ביידנו

  השב
 • 19:13, 25 בנובמבר 2013

  שלום רב
  יש לפנות לעו"ד שמתמחה בהוצאה לפועל ע"מ שינהל את תיק ההוצאה לפועל עבורכם כולל איתור השוכרת (נעשה ע"י חוקר פרטי), מימוש הביטחונות כנגד השוכרת והערבים וכיוצ"ב.
  דרך נוספת היא בתביעה כנגד הדיירת, אולם ההליך בהוצאה לפועל הינו הליך מקוצר יותר, ואם הבטחונות שניתנו במסגרת החוזה מספקים ומכסים את כל הנזקים עדיף להתנהל בהוצאה לפועל כנגדם.
  בהצלחה,

  תגובה
 • 20:28, 26 בנובמבר 2013

  ואיך ניתן להוציא אותה מרישום של משרד הפנים כי היא עדיין רשומה לפי כתובת של אמא .
  לפי מיטב ידיעתינו אחד הילדים יהיה עוד מעט בן 16 אמא שלא מעוניינת שיהיה רשום על הכתובת שלה.
  בהוצאה לפועל נאמר לנו שבגלל שהיא עדיין רשומה על כתובת שלנו הם צריכים להמתין לפחות כמה חודשים עד שיהיה סירובים למכתבים שנישלחים אליה.
  מעבר לזה אמא פגשה אותה אותו בקופ"ח אך הדיירת סירבה לדבר ואפשר להגיד שברחה אפילו

  תגובה
 • 09:51, 27 בנובמבר 2013

  שלום
  יש לפנות בשאלה זאת לפורום המתאים.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע