המשכתי ללא חוזה - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
  • סיגל

נשלח ע"יסיגל 10:07, 17 בפברואר 2014

שלום רב באוקטובר נגמר לי החוזה, ובעל הדירה ואני לא חתמנו על חוזה חדש אלא רק נתתי לו צ'קים לשנה הבאה. האם זה מחייב כהמשך חוזה- וכל תנאי החוזה הקודם שנחתם אכן תקפים?

השב
  • 19:57, 17 בפברואר 2014

שלום רב
    בגדול תופס מה שחתמתם ביניכם, וביהעדר חוזה חתום לפי הנוהג.
    מאחר וכך נהגתם בשנה שעברה -עקרונית זה חל עליכם, אולם אם תרצה ביטחון שלא יפנו אותך באמצע השנה ו/או הגנות אחרות, רצוי לעגן אותם בכתב, אחרת אין לך ביטחון שבעל הדירה לא יוציא אותך, אם הדבר יהיה יותר מתאים לו.
    בהצלחה,

תגובה
  • 14:27, 18 בפברואר 2014

ואם אני זו שרוצה לצאת? אני מחויבת לחוזה גם אם לא חתום?

תגובה
  • 11:47, 19 בפברואר 2014

שלום רב
    בעיקרון התשובה היא לא, אלא אם הבטחת לבעל הדירה, כי תשארי עד סוף השנה או שבחוזה הקודם התנתם שגם הסכמות בע"פ ייחשבו כחושה לכל דבר ועניין.
    בהצלחה,

תגובה
  • 17:59, 19 בפברואר 2014

תודה רבה על התשובה
    אם כך האם קביל שאבטל הצ'קים ? אני אפרט טיפה יותר- אני הודעתי שברצוני לעזוב לפני למעלה מחודשיים- כיון שההתניה בחוזה הקודם היא שאמצא מחליפה אני כן מחפשת, אבל נתקלת בחוסר שיתוף פעולה מהדדירת הנשארת ואין עם מי לדבר כי בעל הבית הוא אביה.
    היא לא עונה לבנות שמתקשרות , היא בכוונה לא מרימה את הראש אפילו מהמחשב כשבנות באות לראות - וכבר מעל שללוש בנות אמרו לי שהיא נראית להן לא נעימה ולכן לא רוצות להיכנס.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע