• 7 בינואר 2014

  שימוש בטלוויזיה כצג הרחבה למחשב

  שלום לכולם,
  קיבלתי מכתב התראה מעו"ד לפני העברה להוצל"פ. רשות השידור דורשים ממני תשלום על 2010-2013. לאחר שפניתי אליהם בכמה דרכים להסביר שלא היה לי טלביזיה ב 2010 אלא רק מ 8/2011 הם אישרו זאת במייל חוזר אך לא שלחו לי אגרה מעודכנת לתשלום אלא פשוט העבירו את זה לעו"ד להמשך טיפול. כמו כן הצהרתי בפניהם שהחל מ 03/2013 המסך LCD שברשותי מהווה צג הרחבה למחשב בלבד ולא כמקלט טלביזיה. לאחר בדיקה שעשיתי מסתבר שיש בו ממיר פנימי דיגיטלי.
  שאלותיי הן :
  1. האם אני מחוייב לשלם אגרה על מכשיר שיש בו אמנם ממיר פנימי אך אני אפילו לא יודע איך משתמשים בו ואין לי ממיר אחר (הוט/יס/עידן) והוא משמש מעין מסך מחשב גדול ?
  2. האם אני חייב לשלם אגרה מ 03/2013 ועד היום למרות שפניתי אליהם והודעתי שהטלביזיה היא בעצם רק צג הרחבה ?

  אני אובד עצות ומבקש את עזרתכם הדחופה !

  7 בינואר 2014
 • 9 בינואר 2014

  שימוש בטלוויזיה כצג הרחבה למחשב

  כל מי שיש ברשותו הוט/יס/עידן/מקלט פנימי DVB-T - חייב באגרה.
  כל השאר לא.
  ב-2 באוגוסט 2009, 43 שנה אחרי שהחלו בישראל שידורי טלוויזיה קרקעיים אנלוגיים, החלה הפעלתם הסדירה של שידורי טלוויזיה דיגיטליים קרקעיים המשודרים בתקן DVB-T. הרשת מקיפה את מרבית שטחי המדינה והשידורים ניתנים לקליטה ללא תשלום. ההערכות הן שכ-200,000 בתי אב בישראל התחברו לשרות עם ממיר לטלוויזיה הביתית או לטאבלט ואנטנה מתאימה. השידורים משודרים בשיטת הדחיסה MPEG-4 (וידאו) ובתקן אודיו AAC HE ACC V2 וכוללים לוח שידורים אלקטרוני (EPG) וכתוביות סמויות.

  חבילת הערוצים הדיגיטלית הקרקעית מכונה "עידן ", ראשי תיבות של "ערוצים ישראליים דיגיטליים נגישים" השידורים מבוצעים במקבץ תדרים בודד ובו שישה ערוצי טלוויזיה: ערוץ 1, ערוץ 2, ערוץ 10, ערוץ 23, ערוץ 33 וערוץ הכנסת. כמו כן משודרות תחנות הרדיו שהתחברו אל מערך השידורים. ביניהן חלק מתחנות הרדיו האזוריות, תחנות קול ישראל, גלי צה"ל וגלגלצ.

  מערך השידור הוקם ומופעל על ידי הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. מגוון החלטות ממשלה, כנסת וועדות כנסת אישרו את הרחבת השידורים עד ל-18 ערוצים אך יש צורך בתדרים נוספים כדי להרחיב את החבילה.
  למרות שאנשי אגף הגביה טוענים כי כל מכשיר שיש לו טיונר הוא מקלט החייב באגרה, זה לא נכון והם יודעים זאת. השקר וההנואה הם מדרך עבודת אנשי רשות השידור ונציגיהם .
  טיונר מיועד לקליטת שידור אנלוגי רגיל, כמו שהיה פעם בארץ ואין יותר מאז יוני 2011.
  מפענח DVB-T הוא מפענח-ממיר דיגיטלי, המיועד לפענח לתמונה ולקול את השידור הדיגיטלי המכונה גם DVB-T (חפש בגוגל את השמעות הטכנית). מכשיר כזה הוא למשל מכשיר מיר-מפענח לשידורי עידן שנמכרים בחנויות בתשלום חד פעמי, בלא צורך במנוי לאיזו חברה אחרת.
  יש מכשירי טלוויזיה שיש בהם ממיר-מפענח כזה פנימי ולכן אין צורך בממיר חיצוני לקיטת שידורים אלו.
  בכל ספר מכשיר שמקבלים עם המכשיר בעת הרכישה יש המידע הזה.

  אז חובה לשלם?

  לא בדיוק, כלומר: יש צורך להזמין טכנאי של נותן השירות ה"רשמי" של המכשיר (בדוק אצל היבואן) ואם הוא מנתק את התוספת הזו הפנימית יש לך יסוד לטעון שהמכשיר אינו מסוגל לשמש כמקלט כהגדרתו בחוק. משלמים אגרה רק על קיום מקלט ולא על כל מכשיר. כמובן שצריך להוכיח כי החלק הזה הוסר ע"י טכנאי נותן שירות מוסמך, לכן שמור התיעוד, חשבונית וכו' בו מפורטות הפעולות שבוצעו ועובדת הסרת המפע

  9 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?