נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

חוקי התעבורה והנהג הישראלי

מיהו עבריין התנועה הטיפוסי? אילו סוגי עבירות תעבורה נפוצים ביותר? עו"ד שי גלעד בתכנית הפודקאסט החדשה של אתר זאפ משפטי - "שומעים משפטי"

מאת: עו"ד שי גלעד| | 2
חוקי התעבורה והנהג הישראלי

כאשר מדברים על עבירות תנועה, מגוון העבירות הוא רחב, למרבה הצער, ופוטנציאל התאונות בפרק זמן קצר הוא פוטנציאל גדול.

אחת לכמה זמן ניכרת החמרה בענישה: אור אדום, קנסות, אבל מאידך נראה שהנהגים ממשיכים לבצע עבירות.
ניתן להצביע על הבעייתיות בעניין זה, ולומר כי הממשלה לא מתמקדת בנקודה הנכונה. רוב הצעות החוק לא מתייחסות לדברים החשובים באמת שיסייעו למניעת תאונות, ובכללם: השקעה בתשתיות, בחניוך, באכיפה ובהרתעה.

יש לציין, כי אין קו אחיד לדמותו של עבריין התנועה הטיפוסי. קשה לאפיין אותו. כולנו הרי נהגים, שלעיתים עוברים עבירות תעבורה בשל חוסר תשומת לב. רוב הנהגים, כאשר נתפסים בעודם מבצעים עבירות תנועה, סבורים שיוכלו להסתדר לבד. מאוחר יותר, הם מגלים לא אחת, ששגו ושהיה עדיף להתייעץ עם עו"ד. התייעצות היתה יכולה לשנות את מצבם המשפטי בלא מעט מן הפעמים.

מגוון העבירות בהן מטפל משרד עו"ד העוסק בדיני תעבורה הוא רחב מאוד: נהיגה בשכרות, עבירות מהירות ועוד. אבל, תיקים רבים עוסקים בתאונות דרכים. מתאונות קלות ועד תאונות קטלניות.

עו"ד שי גלעד
עו"ד שי גלעד

לסיכום, מעניין לציין, כי תאונות רבות בישראל נגרמות בשל הסחת דעת. הטלפון מסיח את דעתנו בזמן הנהיגה, וגם מבט חטוף בווטאספ שהגיע בעוד אנו נוהגים, עלול להיות מסוכן. הסרת העיניים מהכביש היא מסוכנת, ומקור כל הבעיות.

האם מאמר זה עזר לך?
אנשים דירגו ()
נהיגה בשכרות עבירות מהירות

קבע פגישה עם