פיצויי פיטורים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שגיב

    נשלח ע"ישגיב 11:58, 8 במרץ 2015

    שלום רב, פוטרתי ממקום עבודתי לאחר 3 שנים, למיטב ידיעתי הנני אמור לקבל את הפיצויים בתום יחסי עובד מעביד, המעביד שלי אמר לי היות והוא מפריש לי כספים לקופת גמל וישנם כספים על חשבון הפיצויים, הינו אמור למלא טופס 161 כדי למשוך את הכספים, יוצא איפוא שאת כספי הפיצויים אקבל שלא במועד, מה הנני אמור לעשות? בתודה מראש

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    10:13, 9 במרץ 2015

    על פי חוזר שהוציא הממונה על הביטוח חייבת חברת הביטוח או קרן הפנסיה לשחרר את צבירת הפיצויים בקרן פנסיה או ביטוח מנהלים תוך 30 יום מהיום בו הומצאו לקרן הפנסיה או חבר הביטוח כל המסמכים הנדרשים לשחרור הכספים.
    סעיף 20(ה) לחוק הגנת השכר, התשי"ח-1958. מעסיק שלא עמד בחובת ההודעה לקופת הגמל על שחרור כספי פיצויי הפיטורים לטובת העובד, תוך 15 יום מיום הפיטורים, תחול עליו חובת תשלום פיצויי הלנה בגין כל תקופת האיחור.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.