• אברהם

  נשלח ע"יאברהם 09:29, 11 בנובמבר 2015

  כיום אני יודע שלמעסיק אסור למשוך אליו חזרה את כספי הפיצויים ל הפנסיה למעט מקרים חריגים וכמובן שהוא חייב לשחרר את כספי התגמולים. זה שאסור למעסיק למשוך אליו את כספי הפיצויים זה דבר אחד, אבל האם זה אוטומטית אומר שיש לו חובה לשחרר את כספי הפיצויים בטופס 161 לעובד גם הוא מתפטר או אין אירוע מזכה? (גם אם המעסיק לא משחרר 161 עדיין הכסף נשאר של העובד והוא יוכל לקבל אותו בעת אירוע מזכה)

  השב
 • 09:54, 19 בנובמבר 2015

  על פי חוזר שהוציא הממונה על הביטוח חייבת חברת הביטוח או קרן הפנסיה לשחרר את צבירת הפיצויים בקרן פנסיה או ביטוח מנהלים תוך 30 יום מהיום בו הומצאו לקרן הפנסיה או חברת הביטוח כל המסמכים הנדרשים לשחרור הכספים.
  סעיף 20(ה) לחוק הגנת השכר, התשי"ח-1958. מעסיק שלא עמד בחובת ההודעה לקופת הגמל על שחרור כספי פיצויי הפיטורים לטובת העובד, תוך 15 יום מיום הפיטורים, תחול עליו חובת תשלום פיצויי הלנה בגין כל תקופת האיחור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.