חוזה עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • זהרה

  נשלח ע"יזהרה 14:14, 30 ביולי 2012

  שלום האם בחוזה עבודה הסעיפים הנ"ל חוקיים ??אם לדעתך הסעעיפים הנ"ל בחוזה עבודה הינו חוקי ?? 12. העובד מודע לכך כי עקב חתימתו על חוזה זה נכנסת חברת xx להתחייבויות כלפי לקוחותיה. אי התחלת עבודה במועד הנקוב בחוזה היא בגדר הפרת חוזה זה. לפיכך מתחייב העובד, בקרות הפרה זו, לפצות את חברת xxx בסכום של 5,000 ₪. 14. העובד מתחייב להשתתף בקורסים, השתלמויות ובהדרכות (להלן השתלמויות) שיתבקש לעשות, מעת לעת. ככל שההשתלמות עולה על 40 שעות אקדמיות או עלות של 1000 דולר, יהיה העובד מחויב להמשך עבודה בחברה למשך 12 חודשים ממועד סיום ההשתלמות. יסיים העובד עבודתו לפני חלוף 12 חודשים כאמור, ישלם לחברה את שווי ההשתלמות. העובד יהיה רשאי להביע מראש את סירובו לצאת להשתלמות, והאמור בסעיף זה לא יחול מה דעתך ???

  השב
 • 15:09, 6 באוגוסט 2012

  יש לבדוק את לשון החוזים. בעקרון אין פסול בהסכם הקובע תשלום השתלמות על ידי העובד ככל שלא ניתנת תקופת עבודה מוגדרת. הדבר צריך להיות סביר ומידתי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.