חובת הודעת פיטורים בכתב ושקלול רכב ליסינג בדמי הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • חגי

  נשלח ע"יחגי 01:16, 17 במאי 2013

  שלום רב, פוטרתי לאחר קצת למעלה משנת עבודה אחת. ב-5 למאי נערך שימוע בהשתתפותי, בסיומו (לאחר שטענתי את דברי) נמסר לי ב*על-פה* כי הוחלט על סיום העסקתי. כמו כן, נמסר לי באותו מעמד כי החלטה באשר ל"חלף הודעה מוקדמת" או המשך עבודתי במהלך חלק מתקופת ההודעה המוקדמת תמסר לי בשבוע העוקב. עד היום, ה-16 במאי, טרם נמסרה לי הודעה כאמור בכתב, כמתחייב (להבנתי) בחוק הודעה מוקדמת. אבקש לשאול מספר שאלות: 1. האם ספירת ימי ההודעה מראש בהם מחויב המעסיק תחל רק מיום קבלת הודעת פיטורין בכתב (כלומר, להודעה בעל-פה בתום השימוע אין תוקף)? האם הודעה בדואר אלקטרוני תופסת? 2. האם עד לקבלת המכתב מתקיימים יחסי עובד-מעביד ואני זכאי לשכר, הפרשות, הבראה, חופשה וכיו"ב? 3. בנוסף למשכורתי, אני מקבל רכב ליסינג צמוד אשר בגינו נזקף שווי שימוש לצרכי מס בתלוש השכר. הרכב הינו חלק קבוע מתנאי העסקתי ואינו משמש אותי לעבודתי בשום צורה שהיא למעט הגעה/עזיבה. - האם מגיע לי כי הרכב יועמד לרשותי בתקופה ההודעה המוקדמת? - אם יבקש המעסיק כי אחזיר את הרכב (בהנחת חלף הודעה מוקדמת), האם אהיה זכאי לפיצוי במסגרת חישוב דמי ההודעה המוקדמת? - האם שווי הרכב רלוונטי לצורך חישוב פיצויי פיטורין? תודה רבה על הקדשת הזמן לקריאה ומתן תשובה, חגי

  השב
 • 23:12, 20 במאי 2013

  על המעסיק לספק לך מכתב פיטורין ובו מצויין מועד הפיטורים בפועל. הודעת דוא"ל יכולה להיחשב במקרים מסויימים. עד למועד בו מסתיימים יחסי עובד מעביד הינך זכאי לכל זכויתיך הסוציאליות (לרבות ההפרשות השונות).
  באשר לרכב יש לבחון את הכתוב בחוזה כמו את ההחלטה האם עליך להתייצב לעבודתך בתקופת ההודעה המוקדמת או שמא תקבל חלף הודעה מוקדמת ויחסי עובד מעביד יסתיימו במועד מוקדם יותר.
  באשר לשאלתך בעניין שווי הרכב יש לבחון כיצד מוגדר הרכב בהסכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.