קביעות בבנק ופיטורים לאחר לידה. - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • סביון

  נשלח ע"יסביון 12:48, 24 בפברואר 2014

  בתום שנתיים של עבודה בבנק נשלחתי למבחני מיון לקביעות, לטענתם, לא צלחתי את הבחינה וזומנתי לשימוע, בשימוע, הודעתי על הריון, לאחר מכן, ביום בו מלאו שנתיים מלאות להעסקתי קיבלתי מכתב ובו פורטו כל הסיבות שבגינם יפטרו אותי בתום 60 יום מחזרתי מחל"ד. לפני חודש חזרתי לעבודה, ולאחר חודש של עבודה קיבלתי מכתב שבו הוזכר כל התהליך שעבר לעיל, ושהעסקתי אמורה להסתיים בתאריך X (שהוא בעצם בדיוק 60 ימים מהיום שבו חזרתי מחל"ד), בנוסף הם כתבו שבמידה ויש לי טיעונים נוספים שאעלה אותם על הכתב כדי שידונו שוב ויקבלו החלטה סופית. שאלתי היא כזו- האם זה חוקי? האם בעצם לא צריכה להנתן לי הזדמנות שניה בלי שאכתוב מכתב ו"אתחנן" להזדמנות הזו? תודה רבה.

  השב
 • 14:33, 24 בפברואר 2014

  החוק קובע כי: “לא יפטר מעביד עובדת או עובד בתקופה של 60 ימים לאחר תום חופשת הלידה או לאחר תום ימי ההיעדרות, כאמור בפסקה (1), לפי העניין, ולא ייתן הודעת פיטורים למועד החל בתקופה האמורה, אלא בהיתר מאת שר התעשיה המסחר והתעסוקה”
  מומלץ לפנות לייעוץ משפטי,
  משרדנו עומד לרשותך.
  עו"ד אריק שלו
  arik.shalev@law-shalev.co.il
  ייעוץ אישי- .073-2505384

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.