לידת ילד עם 4 אצבעות ביד ימין אחרי שנים של הפריות - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • ישראלה

  נשלח ע"יישראלה 11:09, 6 באוגוסט 2012

  שואלת בשביל חברה- חברתי נכנסה להריון לאחר כמה שנים של הפריות. זה היה הריון יקר מאוד ובסופו נולד לה ילד עם 4 אצבעות ביד ימין. האם הרופא שעשה לה את הסקירות התרשל או שלא תמיד אפשר לעלות על פגם כזה בבדיקות? מהם סיכויי ההצלחה של תביעה כזו?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  10:07, 10 באוגוסט 2012

  ישראלה שלום,
  התשובה לשאלתך מורכבת למדי, ותלויה במספר נתונים. בשאלתך חסרים מספר נתונים חשובים, כשהחשוב שבהם הוא האם מלבד המום באצבעות יד ימין, קיימים מומים נוספים ? (יתכן כמובן שבשלב זה הדבר טרם ידוע).
  אשיב אפוא על שאלתך תוך מתן עקרונות כלליים:
  בעיקרון, קיימת עילת תביעה גם בגין אבחון שגוי בבדיקות אולטרסאונד, אולם יש לבחון כל מקרה לגופו, תוך התייחסות לסוג הבדיקה, לתשובות שנכתבו, לאופי המום וכו. מקרה זה שייך לקבוצת המקרים הנקראת בשפה משפטית תביעות בגין "הולדה בעוולה". לאחרונה נקבעה הלכה חדשה בתביעות אלו ע"י בית המשפט העליון, ולפיה לילד עצמו לא תהיה עילת תביעה במקרים אלו, אולם הוריו של הילד יכולים לתבוע פיצוי בגין הוצאות גידולו, צרכיו הרפואיים, השיקומיים וכו. לא כל מום גופני מקנה עילת תביעה, ובאופן כללי, יש צורך להוכיח שאילו עמדו מלוא הנתונים בפני ועדה להפסקת הריון, הועדה היתה מאשרת את הפסקת ההריון.
  לסיכום, מדובר בשאלה מורכבת התלויה במספר נתונים,ועל כן מומלץ לחברתך לפנות לייעוץ עם עו"ד המתמחה ברשלנות רפואית.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה