ותק של חבר קיבוץ - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • עמליה

  נשלח ע"יעמליה 00:59, 19 בספטמבר 2012

  שלום, האם ניתן להוריד ותק מחבר קיבוץ שיתופי בתקופת אי עבודה (לא מדובא בחל"ת) , תודה.

  השב
 • 23:38, 19 בספטמבר 2012

  שלום רב!

  תקופה נמשכת בה נמצא חבר בקיבוץ במצב של "אי-עבודה" ( שלא במסגרת חופשה-ללא-תשלום ), אמורה להיות בעלת השלכות גם על החבר - קשה לדרוש מקיבוץ להישאר אדיש למצב.
  התליית-ותק נראית כאן , לכאורה, כצעד מתבקש, אך יש מקום לבחון את צידוקה על-פי תקנון-הקיבוץ, בהעדר תשובה שם - בנוהג מושרש של הקיבוץ במצב דומה, ובהעדר נוהג כזה - על-פי נוהג התנועה הקיבוצית.
  בכל מקרה, ראוי לבחון את הסיבה והנסיבות: האם מצב "אי-העבודה" נובע מהחבר בלבד? או שמא מהקיבוץ בלבד? או שמא משניהם ( ומי תרם לכך יותר )? ככל שהסיבה נובעת מהחבר - האם לרצונו או לתועלתו, או שמא עקב אילוץ שלא בעטיו?
  מעשית, מוצע להגיע לבירור חברי של העניין כולו עם גורם מתאים בקיבוץ, ובהדר הסכמה - לבקש במשותף התערבות מייעצת ( או מבררת )של גורם תנועתי.
  בכל ניסיון של הסדר, ניתן יהיה לשקול הפחתה
  ח ל ק י ת של הותק, אם יימצא מקום וצידוק לכך, בהתחשב בנסיבות המקרה.
  שנה טובה וגמר חתימה טובה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.