הצעת תקציב - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • מילס עירית

  נשלח ע"ימילס עירית 23:54, 21 ביוני 2014

  האם האגודה חייבת לפרסם את הצעת התקציב לפני האסיפה הכללית .הכוונה לימים קודם לכן לםני קיומה מה התקנה בענין

  השב
 • 22:51, 23 ביוני 2014

  שלום רב!
  הנושא נדון בתשובת מנהל-הפורום מיום 14/4/2014, ותשומת-הלב מופנית אל האמור שם.
  הצעת-התקציב השנתית, אשר ועד-ההנהלה חייב להציג לאישור באסיפה הכללית – מחייבת גם מתן הסברים לשאלות ולהשגות מצד חברים, במהלך הדיון באסיפה, טרם הצבעה לאישור התקציב. מכאן מתחייב, כי לחברים יהיה זמן מספיק לבחון את פריטי הצעת-התקציב לפי מהותם וסכומיהם – הן בנפרד, הן בראייה השוואתית ( בין פריטים שונים ) והן בראייה כוללת של כלל ההוצאה השנתית המתוכננת.
  יתרה מזו: הצגת הצעה מפורטת של התקציב, במשולב עם זימון האסיפה הכללית לדיון באישורו, דרושה לכל חבר כדי לבחון, מבעוד מועד, את שאלת הופעתו לאותה אסיפה, וכן – כדי לאפשר לכל חבר להחליף דעות עם חברים אחרים לגבי הצעת-התקציב, כולה או חלקה, מבלי להיות תלוי בגבולות הקצבת-הזמן בעת הדיון בנושא באסיפה.
  הדברים דלעיל אמורים לגבי כל מקרה, בו הצעת-התקציב כוללת פריט או פריטים החורגים מהמסגרת השגרתית-המוכרת - בין מבחינת מהות ההוצאה המתוכננת, בין משום סכומה. בכל מקרה כזה, ועד-הנהלה אשר לא יציג לחברים את הצעתו כראוי, ומראש, עלול לעמוד בפני קשיים בקבלת אישור האסיפה בעת הדיון, ואף אם יתקבל אישור כזה – הוא עלול לעמוד בפני טענות לגבי תוקפו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.