הצבעת חברים באסיפה כללית שאינם בעלי נחלות - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • מילס עירית

  נשלח ע"ימילס עירית 11:47, 2 ביולי 2014

  רשאים חברי אגודה שאינם בעלי נחלות להצביע באסיפה כללית בנושאים הקשורים לבעלי נחלות

  השב
 • 23:43, 3 ביולי 2014

  שלום רב!
  גם אם מתכנסת האסיפה הכללית של אגודת-מושב, לדון ולהחליט בנושא הנוגע לבעלי-נחלות – עדיין מדובר במוסד מוסמך של האגודה השיתופית, אשר בו ( מכוח הוראת "פקודת האגודות השיתופיות" ) לכל חבר יש קול בהצבעה.
  עם זאת, מספר החברים באגודה כזו, שלהם נחלות במושב – אמור להיות גבוה, בהרבה יותר, ממספר החברים האחרים, כך שאלה האחרונים יכולים להוות "רק" לשון-מאזניים במחלוקת פנימית בין בעלי-הנחלות. אמנם גם בכך די, לעתים, כדי לקומם את אלה הנותרים במיעוט, אולם תוצאה כזו מצטמצמת למקרים, בהם הפער בין ה"מחנות" החלוקים של בעלי-הנחלות מאפשר לקולות המצביעים האחרים לחרוץ את גורל ההצבעה; צמצום נוסף נובע מכך, כי במקרה של פיצול בין דעות החברים בעלי-המשקים, קיימת הסתברות לפיצול גם בדעות החברים האחרים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.