תקנות אגודה שיתופית חקלאית למים - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • שאדי

  נשלח ע"ישאדי 23:06, 20 בספטמבר 2012

  איך אפשר לקבל טופס ל"תקנות אגודה שיתופית חקלאית למים" מדובר על התקנון לדוגמא של רשם החברות לאגודת מים שאפשר לאמץ אותו חיפשתי באתר הרשם לא נמצא יש מידע אבל הטופס עצו אין איך אפשר להשיג אותו אשמח לקבל לינק ישיר או טופס מוכן או כל דבר שיעזור בנושא. תודה מראש

  השב
 • 13:55, 21 בספטמבר 2012

  ייסוד "אגודה שיתופית" איננו מטרה, אלא אמצעי - ליצירת מסגרת תאגידית אשר תתאים להפעלה תקינה
  ( ואף יעילה )להשגת מטרותיה, מבלי "להתנגש" במציאות קיימת. לגבי אגודה שיתופית הניועדת לאספקת מים לחבריה ( כהגדרת "אגודת מים" ) - הדברים אמורים במשנה-תוקף: אגודה כזו מוקמת, בדרך כלל, בצד אגודה חקלאית קיימת, ובמטרה להשיג יתרונות בניצול תשתית מושקעת של הולכת-מים ( צנרת והקשור בה ), ולעתים גם לשאיבת מים ולהזרמתם. במקרה כזה, האגודה החקלאית הינה גם חברה-מייסדת של אגודת-המים המוקמת ( שאז גם די בפחות מ-7 מייסדים ), עם חוזה-מגשר-מקשר בין שתי האגודות - בעיקר לשם שמירת מעמד וזכויות לאגודת-האם ולחבריה ( לא כולם מצטרפים תמיד לאגודת-המים ), להם שייכת, לרוב, התשתית הנ"ל.

  הקמת אגודת-מים אינה צריכה להתבסס על "טופס לתקנון", אלא על בדיקה מוקדמת, המצריכה היוועצות לא רק בעורך-דין, אלא גם ביועץ-מס וכן במומחה לענייני מים ולצנרת ותחזוקתה.
  את הממצאים וההמלצות, יחד עם טיוטת-הסכם מוצעת להתקשרות פנימית, יש להביא בפני אסיפה כללית של חברי האגודה החקלאית ( או אסיפת החקלאים המיועדים לחברות באגודת-המים ) - לדיון ולהחלטה.

  על רקע זה - אין פלא אם אין בנמצא דוגמת-תקנון "רשמית" לאגודת-מים. גם דוגמה ברת-השגה
  ( אצל עורך-דין העוסק בתחום ) חייבת בהתאמה למקרה המדובר, בהתייחסות מקצועית כפולה.
  רצון טבעי לחסוך, עלול לעלות ביוקר - גם כאן -ותיקון תקנון שנחתם ועוגן בייסוד, יהיה אז רק חלק מן המחיר. יש גם לקחת בחשבון, כי בדיקה מתאימה כנדרש, עשויה להביא למסקנה, לפיה הקמת אגודת-מים איננה הדרך המועדפת לייעול ולחיסכון. בכל מקרה - שיהיה בהצלחה, גם במישור החקלאי של ניצול המים, בכל דרך בה יסופקו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.