ועדת קלפי - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • דינה

  נשלח ע"ידינה 14:06, 26 במרץ 2015

  שלום דני מצב בו נבחרה באספה וועדת קלפי לצורך קיום בחירות לוועד ולפני קיום הבחירות התפזרה ועדת הקלפי. האם ניתן לבקש מתנדבים חדשים לוועדת הקלפי , ואלו יערכו את הבחירות? או- האם יש צורך לכנס אספה נוספת וזו תבחר את ועדת הקלפי? האם יש צורך לבקש מהמועמדים לוועד להציג שוב את מועמדותם? בברכה דינה

  השב
 • 17:43, 26 במרץ 2015

  שלום רב!
  על-פי תקנה 41 של "תקנות האגודות השיתופיות – רשויות האגודה": "הבחירות בקלפי ייערכו בהתאם להוראות תקנות האגודה, ובהעדר הוראות כאמור – בהתאם להוראות תקנות 42 עד 56."
  לפיכך, לגבי הליכי בחירות-בקלפי של אגודה שיתופית, יש לפנות תחילה לתקנון-האגודה, ואם אין בו תשובה לשאלות שהוצגו כאן – תחול לגביהן תקנה 42 לתקנות דלעיל ("רשויות האגודה"), ולפיה:
  מינוי ועדת-קלפי הוא בידי האסיפה הכללית; עם זאת, "רשם האגודות השיתופיות" מוסמך למנות ועדת-קלפי, אם האסיפה הכללית לא בחרה ועדה כזו מסיבה כלשהי.
  כאשר האסיפה הכללית טרחה והחליטה על מינוי ועדת-קלפי, אך זו "התפזרה" טרם מילוי תפקידה – מינוי ועדה חדשה אמור לחזור לאסיפה הכללית, ואם האסיפה לא תמלא את תפקידה בשלב זה, תהיה סמכות-המינוי בידי "רשם האגודות".

  בהעדר סיבה מיוחדת, על ועדת-הקלפי החדשה להתבסס על רשימת המועמדים שכבר נתגבשה, אך אם חלף בינתיים זמן של ממש – ראוי לבקש מכל מועמד שברשימה אישרור-הסכמה למועמדותו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.