תוצאות הצבעה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 07:50, 10 באפריל 2015

  שלום האם פרסום תוצאת הצבעה בקלפי של קבלה לחברות בקיבוץ צריכה להיות עם מספרים של בעד ונגד או מספיק שיפורסם עבר או לא ?

  השב
 • 18:10, 15 באפריל 2015

  שלום רב!
  תוצאת הצבעה באסיפה הכללית על מועמדות לחברות באגודה שיתופית ( כאן – קיבוץ ) חייבת בתיעוד ברור בפרטיכל-האסיפה, וככלל – תוך פירוט חלוקת המצביעים לפי מספרם: בעד, נגד ונמנעים; אם ההחלטה נתקבלה "פה אחד" בהצבעה רגילה – די אף בציון כללי זה, אם מספר המצביעים אינו נשוא של הוראה בתקנון-האגודה. הצבעה בקלפי ממילא חייבת פירוט, לפחות ע"י צירוף פרטיכל בדיקת פתקי-ההצבעה וספירת הקולות שנערך ונחתם ע"י ועדת-הקלפי.
  מכיון שספרי הפרטיכלים באגודה השיתופית פתוחים לעיון החברים, הרי במסגרת הפרסום על ההחלטה בנושא אין הכרח בפירוט מספרי – הפירוט אמור להיכלל בפרטיכל. עם זאת, כל מועמד שלא נתקבל לחברות, ואשר לא היה נוכח במעמד ההודעה על תוצאת ההצבעה בעניינו – זכאי לקבל פירוט כזה מן האגודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.