פיטורין של חבר בוועד המקומי - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 17:11, 28 ביוני 2015

  שלום, מהן העילות לפיטורי חבר בוועד המקומי שלא מגיע לישיבות הוועד (מס' פעמים שמותר לו להיעדר וכו'...)? תודה,

  השב
 • 22:21, 28 ביוני 2015

  שלום רב!
  סעיף 128 של "צו המועצות המקומיות ( מועצות אזוריות ), תשי"ח-1958", מחיל על חברי "וועד מקומי" הוראות אחדות החלות על חברי "מועצה אזורית", ובהן – סעיף 37ד, אשר דן, גם לפי כותרתו, בהשלכותיה של שרשרת היעדרויות מישיבות. את הוראות סעיף 37ד יש לקרוא, בהתאמות הלשוניות הקבועות לכך בסעיף 128 של הצו ( במקום "חבר מועצה" – "חבר הועד המקומי" ).
  ההסדר המפורט שבהוראות הצו - עיקרו בסעיף 37ד(א)-(ב): "חבר שנעדר מישיבות "שלושה חודשים רצופים או שנעדר משלוש ישיבות רצופות ( אם היו בשלושה חודשים פחות משלוש ישיבות ) – יחדל להיות חבר..." ובלבד שראש המועצה האזורית "שלח לו הודעה כמפורט" בפיסקאות (ג)-(ד) של סעיף 37ד, במועד-ביניים של "תום החודש השני להיעדרו... או מיד לאחר הישיבה השניה שממנה נעדר" - להתראה מראש על תוצאות של היעדרות נוספת.

  סייג להשלכותיהן האמורות של היעדרויות-חבר, קבוע בסעיף-משנה 37ד(ב) – אם ההיעדרות היתה ברשות מ"הוועד המקומי" שניתנה מראש, או שהחבר "נעדר בשל מחלה, שירות בצה"ל או שליחות ציבורית."

  מומלץ להמציא מראש לכל חבר של הוועד המקומי - תדפיס של סעיפים 37ד ו-128 מהצו האמור, לידיעה, לשם מניעת טעויות ואי-הבנות במהלך כהונתו.

  תגובה
 • 14:34, 29 ביוני 2015

  אז אם הבנתי נכון, ראש הוועד צריך לשלוח לו הודעה או בכל מקרה ראש המועצה (כשמדובר בחבר וועד מקומי כמובן ולא חבר מליאת המועצה).
  שוב תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.