ועדת קלפי ודין קלפי שפוזרה לכל עבר - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • דודי

  נשלח ע"ידודי 07:57, 11 ביולי 2015

  האם ועדת הקלפי חייבת לכלול אך ורק חברי אגודה? מה דינה של קלפי אשר פוזרה לכל עבר?

  השב
 • 23:22, 11 ביולי 2015

  שלום רב!

  ראשית, מוסבת תשומת-הלב לשאלה הדומה שנשאלה בפורום זה ביום 26/3/15, ולתשובת מנהל-הפורום מאותו יום.
  כאמור שם, הרי בהעדר תשובה ברורה בתקנון-האגודה לשאלות הקיימות - מוצע לחזור, תחילה, לאסיפה הכללית, למינוי ועדת-קלפי חדשה, טרם פנייה לרשם-האגודות להפעלת סמכותו למינוי.

  תפקיד חברי ועדת-הקלפי כרוך באחריות ובאמינות, ובאין מניעה בתקנון-האגודה – ניתן למנות כחבר בוועדת-הקלפי, למשל, בעל-מקצוע מתאים כעורך-דין או רואה-חשבון ( כדוגמה: רו"ח מברית-הפיקוח ). מינוי ועדת-הקלפי דורש החלטת-אישור של האסיפה הכללית; האסיפה יכולה גם לבחור ועדת-קלפי מבין חברי-האגודה, ולחייבה לפעול רק בנוכחות "משקיף חיצוני מקצועי" כאמור, כפתרון-ביניים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.