אחים הועד המנהל של אגודה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • האם שני אחים יכולים להיות בועד

  נשלח ע"יהאם שני אחים יכולים להיות בועד 23:03, 20 בינואר 2016

  שם תוכן שני אחים שנבחרו בבחירות יכולים לכהן ביחד?

  השב
 • 23:27, 20 בינואר 2016

  שלום רב!
  תקנה 26 של "תקנות האגודות השיתופיות ( רשויות האגודה )", נושאת הכותרת "פסולים לכהונה בועד", קובעת כי בין אלה ה"פסולים להיבחר לועד או להמשיך לכהן בו" – גם "אחים... שנבחרו לועד, זולת אם ישאר לכהן כחבר-ועד אחד מהם, לאחר שהשאר התפטרו ממנו; לא התפטרו השאר מרצונם תוך 14 יום... יחדלו לכהן אלה שקיבלו את מספר הקולות הנמוך ביותר".

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.