כדאיות או חשיבות להיות חבר באגודה לבעל משק - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • רמי כהן

  נשלח ע"ירמי כהן 01:06, 26 באפריל 2016

  מה הם היתרונות ומדוע כדאי להיות חבר באגודה לבעל משק?

  השב
 • 13:32, 2 במאי 2016

  שלום רב!
  על החסרונות העלולים להתגלות מהעדר מעמד חברות-באגודה לבעל-משק במושב, כבר הועלו דברים בתשובות אחדות בפורום זה, וכל המעוניין בנושא – מופנה לתשובות קודמות של הח"מ כמנהל-הפורום, כגון לשאלות מהתאריכים 20/11/12 (א), 21/4/13 (מח) ו-3/2/14 (ש).
  כהערת-אגב יצויין, כי מי שמנסה להוציא עצמו מהמסגרת האגודתית המקובלת ביישוב, ולחסוך בכך דמי-חבר, עלול למצוא עצמו משלם תשלום מוגבר בעבור שירותי-האגודה למי שאינם חברים, וכן – מחוץ למעגלי דיווח, וללא זכות השתתפות בדיונים ובהצבעות בנושאים הנוגעים לחיים ביישוב בכלל ולניהולם של משקים בפרט; גם באלה אין כדי למצות את מכלול ההשלכות, כולל השלכות חברתיות והשפעתן על בני-המשפחה כולם.
  מרדכי שחם, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.