העברת סמכויות לועד נבחר אחריי בחירות - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • אפרת

  נשלח ע"יאפרת 15:19, 21 באפריל 2013

  היי אני גרה ביישוב אחריי בחירות הוועד היוצא לא מעביר את הסמכויות לוועד הנבחר האם הוא יכול לדחות כך את המועד?

  השב
 • 23:28, 23 באפריל 2013

  שלום רב!
  תקנה 58 של "תקנות האגודות השיתופיות – רשויות האגודה" קובעת: "תקופת כהונתה של רשות מרשויות האגודה תחל ביום היבחרה." ועד "יוצא" שאינו מכבד זאת, מסתכן לא רק בהתרסה כלפי הדין וכלפי האסיפה הכללית של האגודה, אלא גם בהתיימרות חבריו להפעיל סמכויות, אשר עברו כבר לועד הנבחר!
  חסרה, אפוא, בשאלה הנמקת עמדתו של "הועד המיועד לצאת", וכדאי לבררה מראש - לצורך בחינת הצעדים המעשיים כלפיו וכלפי חבריו אישית.
  כל ניסיון להעלות השערות בפורום גלוי זה, לגבי הסיבה וההנמקה לעמדת חברי הועד ( או נכון יותר: "הועד" ) הנ"ל, עלול רק להציע רעיונות ( באופן מיותר ) למי שכנגדו מכוונת השאלה; לכן מוצע להפנות את השאלה הנוכחית אל חברים בועד המיועד להחלפה, או אל היועץ המשפטי של האגודה, או להסתייע בעניין כולו במפקח האזורי של רשם האגודות השיתופיות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.