האם מגיע לי נכות כללית ? - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • איתי

  נשלח ע"יאיתי 16:48, 13 בדצמבר 2012

  שלום. אני בן 28, עובד בתור מתדלק ומרוויח 4000 שקל בחודש. יש לי בעיות נפשיות קשות (שוחררתי מהצבע על 21 נפשי) ויש לי גם בעיות קשר וריכוז וגם אסתמה. מגיע לי נכות כללית ?

  השב
 • 16:53, 13 בדצמבר 2012

  איתי שלום.
  הזכאות לנכות כללית מורכבת משני רבדים. וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי צריכה לבדוק אותך ולקבוע לך לפחות 40% נכות רפואית (ובתנאים מסויימים גם ל- 60% נכות רפואית).
  נכות זו יכולה להיות מורכבת ממספר תחומים רפואיים, כך למשל משילוב של נכות פסיכיאטרית בגין מצבך בשילוב עם נכות פסיכיאטרית/נוירולוגית בגין הפרעות הקשב והריכוז בשילוב עם הפרעות הנשימה.
  בהנחה ותעבור את השלב של קביעת 40% הנכות, עניינך יבדק על ידי וועדה "תפקודית" בה עליך להראות שיכולתך לעבוד נפגעה בשיעור של לפחות 60%.
  אני מציעה לך להגיע לוועדות הרפואיות בליווי של עורך דין ממומחה בתחום נזקי הגוף, שיוכל להציג את עניינך באופן מקצועי ומסודר לחברי הוועדה הרפואית.
  בשולי הדברים אציין כי ישנה גם מסננת של גובה השתכרות, אולם בעניינך נראה על פניו כי אתה עומד בקריטריון הנדרש.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.