אופן חישוב ותשלום רטרואקטיבי - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • עומר

  נשלח ע"יעומר 11:38, 14 באוגוסט 2014

  על בסיס איזה חוק על קרן הפנסיה לחשב תשלום קצבה (אכ"ע) רטרואקטיבית (לגבי תק' עבר) האם על בסיס חוק פסיקת ריבית והצמדה 1961? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  21:15, 14 באוגוסט 2014

  חוק פסיקת ריבית והצמדה הוא ברירת המחדל, אם אין חוק אחר או הסכם אחר. תבדוק בתקנון של קרן הפנסיה האם הוא קובע מנגנון אחר. אם לא, תבדוק האם מדובר בתשלומים שהיו נתונים במחלוקת או לא. אם הם היו במחלוקת, אז חוק פסיקת ריבית והצמדה. אם לא היו במחלוקת, ייתכן שחלה הוראה 28א בחוק חוזה הביטוח. אני לא בטוח, אבל זה מה שהיא קובעת: "מבטח בביטוחים אישיים, שלא שילם את תגמולי הביטוח שלא היו שנויים במחלוקת בתום לב, במועדים שבהם היה עליו לשלמם לפי סעיף 27, יחייבו בית המשפט, ולעניין מבטח כאמור בביטוחים שאינם ביטוחים אישיים – רשאי בית המשפט לחייבו, בתשלום ריבית מיוחדת בשיעור שלא יעלה על פי שלושה מן הריבית הקבועה בהגדרת הפרשי הצמדה וריבית שבחוק פסיקת ריבית והצמדה, תשכ"א-1961, שתחושב על תגמולי הביטוח האמורים ועל תוספת הפרשי ההצמדה על תגמולים אלה לפי סעיף 28, מהמועדים בהם היה על המבטח לשלמם עד תשלומם בפועל; הריבית המיוחדת תשולם בנוסף לריבית האמורה בסעיף 28.לענין זה, "ביטוחים אישיים" - ביטוח חיים, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח רכב (רכוש), ביטוח דירות ותכולתן, ולמעט ביטוח אחריות."

  אז כמובן שעכשיו תצטרך לבדוק האם המקרה שלך נכנס לאחת ההגדרות שבחוק.

  תגובה
 • 12:01, 15 באוגוסט 2014

  איפה בתקנון (מדובר במבטחים החדשה) ניתן לחפש לגבי קביעת מנגנון אחר?

  חיפשתי ולא מצאתי תקנה העוסקת בתשלום רטרואקטיבי

  תגובה
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  14:07, 15 באוגוסט 2014

  אם חיפשת ולא מצאת - כנראה שאין...

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.